Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Šťastný člověk objevuje a přijímá sám sebe

Michaela Plchová, foto archiv I. Jenkové

Pátek, 16. června 2023

Šťastný člověk objevuje a přijímá sám sebe

Na krásnou otázku, co člověk potřebuje k tomu, aby byl opravdu šťastný, odpovídá Ida Jenková, bývalá starostka Police nad Metují.

Milan Schirlo: Zeptal bych se bývalé starostky Police nad Metují Idy Jenkové: Co si Ido myslíš, že člověk potřebuje k tomu, aby byl opravdu šťastný?

Ida Jenková: Milane, zdravím i touto cestou a děkuju – za vše. Co člověk potřebuje k tomu, aby byl opravdu šťastný? Uff...toť otázka… Šťastný člověk, dle mého, objevuje sám sebe, umí být sám sebou, přijme sám sebe. Ví, kým chce být, kam chce směřovat. Naplňuje své dispozice, kterými je vybaven. Dělá, co ho baví, objevuje smysl života a řídí se svým životním posláním.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Těší mě setkávání s lidmi, kteří jiný názor neberou jako útok na svoji osobu, ale jako prostředek ke komunikaci a k zamyšlení.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

S návštěvou bych prošla kolečko Police – Žďár – Petrovice – Police se zastávkou v kouzelném Maršově a smočením nohy v říčce Metuji, kterou se pyšníme v názvu města.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Po nedávné návštěvě vypálené a vyvražděné obce Ploština je to kniha Smrt si říká Engelchen od Ladislava Mňačka. Pro odlehčení Utrpení pana Tenkráta Jaroslav Haška.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Otázku si dovoluji položit člověku, kterého si bezpodmínečně vážím. Jirkovi Vlčkovi staršímu, dlouholetému bývalému radnímu města Police nad Metují. Jirko, jak by podle Tebe měl vypadat druhý životní poločas člověka, který svým mnohaletým pracovním nasazením, obětavostí a odhodláním vybudoval v tvrdém potravinářském sektoru velmi úspěšnou firmu?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)