Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Těšit se z všedního i nevšedního, toť recept na štěstí

Michaela Plchová, foto archiv L. Polické

Pátek, 14. října 2022

Těšit se z všedního i nevšedního, toť recept na štěstí

Liliana Polická, studentka Gymnázia Broumov s nevšedním zájmem o historii, odpovídá v Páteční štafetě.

Milan Kulhánek: Zeptal bych Liliany Polické, studentky 2.ročníku našeho gymnázia, dívky s nevšedním zájmem o historii 20. století, zejména 2. světové války. Lili, jak se ti studuje na broumovském gymnáziu. Proč zrovna Broumov?

 

Liliana Polická: Dříve než se vyjádřím k samotným otázkám, děkuji panu učiteli Kulhánkovi za předání štafety. Na broumovském gymnáziu se mi studuje úplně skvěle. Z pozice studentky bych zhodnotila přístup většiny učitelů kladně, ať už se jedná o vedení výuky či případnou vstřícnost na osobnější rovině. Samotné gymnázium mi pak umožňuje pestrou nabídku rozvíjejících aktivit, což na něm oceňuji především. A proč Broumov? Ačkoli by „zlí jazykové“ mohli namítat, že to tak není, já v Broumově cítím genia loci. Něco, co nikde jinde v kraji není. Zkrátka, líbí se mi zde.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Potěšilo mě mnoho skutečností a lidí. Ať už se jedná o klasické radosti dne, mezi něž patří například mí přátelé a konverzace s nimi, mé tři činčily, rodina, která mě podporuje, a i samotná možnost chodit do školy a dozvídat se tam nové informace. Nebylo to vždy samozřejmé, a bohužel ani nyní není. V poslední době mi pak dělá velkou radost naše začínající studentská firma Alkot, v níž zástavám vedoucí funkci, a vedení zdravotnického kroužku. Současně se těším i na závěrečnou studentskou konferenci AV ČR, kde budu přednášet o českém endemitu kuřičce hadcové. Zkrátka, stále se mám z něčeho všedního i nevšedního těšit, a to je podle mě takový pomyslný recept na štěstí.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Přestože si myslím, že broumovský klášter je na broumovské poměry hojně vyhledávaný turistický cíl, tak bych zcela jistě návštěvu poslala tam. Je to krásný, historický klášter a při této skutečnosti se tedy není čemu divit. Klášter mám neodmyslitelně spjatý i s jeho nádhernou zahradou, která též stojí za návštěvu. Dále bych se pak rozhodovala podle preferencí samotné návštěvy. Broumov je město mnoha tváří, a proto se tu najde pro každého něco.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

V okolí i na mé posteli se vždy nachází mnoho knih. Aktuálně mám rozečtenou knihu Tak pravil Zarathustra, filozofické dílo se širokou škálou podobenství psané Friedrichem Nietzschem již v 19. století. Též mám právě rozečtenou publikaci Okupace 1939 od českého autora Jiřího Fidlera. V nejbližší době mám v plánu zdolat i jeden zapůjčený titul Vteřiny věčnosti od poněkud kontroverzního autora Ladislava Klímy.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Položila bych otázku mému dlouholetému kamarádovi Petru Lofovi, který též studuje na broumovském gymnáziu ve třetím ročníku a zajímá se o historii, především pak o heraldiku. Péťo, jak tě napadlo zajímat se právě o heraldiku? A je zde na Broumovsku nějaký heraldicky zajímavý objekt?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)