Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Úbytek občanů se nám podařilo zastavit

Text a foto Michaela Plchová

Pátek, 12. května 2023

Úbytek občanů se nám podařilo zastavit

V Páteční štafetě odpovídá dlouholetý starosta obce Velké Petrovice.

Miloš Kleiner: Zeptal bych se Vladislava Frimla, dlouholetého starosty ve Velkých Petrovicích, co považuje za největší úspěch dosažený v době jeho starostování. A co by ještě rád uskutečnil.

Vladislav Friml: Myslím, že věcí, které stojí za zmínku je víc – nový obecní úřad včetně školky a zázemí pro děti, výstavba bytových domů, zakoupení pozemků a vybudování infrastruktury pro novou výstavbu. Ale největší radost mám, že se nám podařil zastavit úbytek občanů, a naopak zde obyvatelé přibývají.

Dalším velkým úkolem je dokončení infrastruktury pro 18 rodinných domů, oprava komunikací a při této příležitosti vybudování nové kanalizace včetně ČOV.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Bohu-žel „obyčejní občané“ si v poslední době moc radosti neužili, a tak se musíme radovat z těch drobností, které život přináší. Já osobně mám dobrý pocit ze spolupráce v rámci DSO Policko, MAS Stolové hory a odstraňování rivality mezi Policí nad Metují a Broumovem, což se kladně projevuje při práci v Společnosti pro destinační management Broumovska.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Hlavně do přírody a nemusejí to být jen vyhlášená skalní města. Samozřejmě zajímavá jsou také největší města Broumov a Police nad Metují, ale i okolní obce se svojí historickou zástavbou ze 17. a 18. století.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Moc času na čtení nemám, ale potěšilo mne vydání knihy o Velkých Petrovicích a okolí – Velké Petrovice v proměnách století a ročních období.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Zeptal bych se Pavla Šubíře, starosty obce Žďár nad Metují, jak vidí rozvoj menších obcí v regionu a jejich soběstačnost na energiích?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)