Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Uchovat si tu hravou část svého já

Michaela Mašková, foto archiv A. Černé

Pátek, 7. července 2023

Uchovat si tu hravou část svého já

V Páteční štafetě odpovídá Alžběta Černá, ředitelka ZUŠ v Polici nad Metují.

Naděžda Dvořáková: Zeptala bych se další učitelky, jejíž práce, lidského přístupu, lásky k tanečnímu umění a dětem si vážím. Alžběto Černá, co Vás potěšilo v prvním roce ve vedení ZUŠ Police nad Metují?

 

Alžběta Černá: Děkuji za otázku. Na konci léta to bude již rok, kdy jsem se stala ředitelkou ZUŠ v Polici nad Metují. Jako pedagog jsem zde působila mnoho let, ale určitě nemusím vysvětlovat fakt, že být dobrý učitel, anebo dobrý ředitel jsou dvě odlišné věci. Učím se. Od samého začátku jsem si říkala, že se nejprve budu pouze dívat, abych mohla převzít pomyslné otěže naší školy. Jenže jak to bývá, realita se často liší od našich představ. A tak se pro nás jako pro školu naskytlo hned několik projektů, do kterých jsme vklouzli a kola se dala do pohybu.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Potěšilo mě, že mám kolem sebe partu hravých, umělecky nakloněných lidí, vždy připravených improvizovat, spolupracovat, kteří se nedají zaskočit bláznivými nápady. A to je velmi důležité. Při práci s dětmi je nutné jim porozumět a uchovat si tu hravou část svého já. Jsem ráda, že se nám ještě nevytratila.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěv, kam byste ji na Broumovsku poslala?

V našem koutě mám ráda přírodu. Jak nedávno řekl jeden můj kamarád anglického původu, vy tu žijete v dovolenkové destinaci: Ostaš, Adršpašsko-Teplické skály, Slavný, Bischofstein, za návštěvu určitě stojí Broumovský klášter a jeho zahrada. Ano, je tu krásně.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Jsem staromódní, co se týká čtení knih, a ačkoli vlastním čtečku, raději sáhnu po knize tištěné. Z toho důvodu se můj noční stolek opravdu prohýbá pod tíhou kupičky chystané četby. Na prvním místě leží Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka, dále Miroslav Bárta Sedm zákonů, Matthew Walker Proč spíme – Odhalte sílu spánku a snění, Alena Mornštajnová Tiché roky a další.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Ráda bych se zeptala Davida Pearsona, mladého anglického gentlemana, který v našem koutě našel svůj druhý domov, jak se mu tady líbí.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)