Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

V horizontu 10 let mám smělé vize

Michaela Plchová, foto archiv J. Škopa

Pátek, 2. června 2023

V horizontu 10 let mám smělé vize

V Páteční štafetě odpovídá starosta města Police nad Metují Jiří Škop.

Petr Hauk: Zeptal bych se starosty Police nad Metují Jiřího Škopa, jaké má vysněné investiční cíle ve městě v horizontu 10 let.

Jiří Škop: V takovém horizontu si může člověk dovolit smělejší vize. Do 10 let bych rád na území města viděl kompletně zrealizovaný Sportpark na Ostašské ulici zahrnující vedle fotbalového hřiště s umělým povrchem in-line dráhu, pumtrack, workout a dětské hřiště se zázemím. Dále bytové domy tamtéž. No a velmi rád bych v tomto horizontu viděl zrevitalizovaný špejchar, cyklostezku do Broumova a kvalitní zázemí pro spolkovou činnost ve všech venkovských místních částech města.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Velmi mne potěšila poslední představení naší polické ZUŠ, ať již Sedmero krkavců, Popelka nebo koncert maminkám. A to nejen v té finální fázi vlastního představení, ale i v té přípravné fázi, kdy jsem doma sledoval nadšení mých dcer, které byly zkoušením představení zcela pohlceny. Myslím, že to je pravý smysl vzdělávání dětí – podnítit jejich zájem, a je lhostejno, o jaký typ či stupeň vzdělávání jde.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Já měl vždycky v tomhle směru rád trochu specialitky. To znamená, když skály, tak jinak. Vyhnout se místům, kde je velká kumulace turistů, a přesto vidět ta zajímavá místa. Například turistická trasa z Janovic přes Záboř a Sedm schodů do Vlčí rokle nebo z Teplic nad Metují přes Lokomotivu, Kraví horu a Třiadvacet mostů na Čapí vrch či do teplického skalního města. Případně pak výlety ze Slavného na Kamennou bránu a Korunu nebo přes Junáckou vyhlídku do Řeřišného. Cykloturistům doporučuji vyjet z Teplic nad Metují na Bišík a odtud vyrazit směr Solovice, Vysoký kámen, Velké Petrovice a zpět Maršovským údolím do České Metuje a pak již po silnici do Teplic. Jsou to náročnější výlety, ale odměnou bývá klid, krásná příroda či neskutečně krásné výhledy.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od Jonase Jonassona.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Zeptal bych se Milana Schirla (Mycomedica) – čím by mohly samosprávy v regionu pomoci rozvoji trvale udržitelného podnikání?

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)