Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

V Teplicích nad Metují jsem našla svůj druhý domov

Michaela Mašková, foto archiv M. Kalašové

Pátek, 9. února 2024

V Teplicích nad Metují jsem našla svůj druhý domov

V Páteční štafetě odpovídá Magda Kalašová, ředitelka ZŠ Teplice nad Metují.

Věra Prokopová: V první odpovědi jsem záměrně vynechala investice, které se týkají školy. Ráda bych totiž štafetu předala Magdě Kalašové, ředitelce ZŠ a MŠ Teplice nad Metují. V loňském roce škola jako jedna z mála uspěla v dotačním programu IROP. Tak bych se chtěla zeptat, co se ve škole zlepší a jaké mají další plány. Na co se děti a vyučující mohou těšit?

Magda Kalašová: Po náročné dvouleté přípravě projektu na modernizaci učeben a dalších prostor základní školy se nám opravdu podařilo uspět v dotační výzvě Ministerstva pro místní rozvoj IROP – Základní školy. Získali jsme finanční prostředky v celkové výši bezmála 15 milionů korun. Díky tomu postupně dochází k modernizaci odborných učeben – informatiky, polytechniky, jazyků, příslušných kabinetů a prostor školní družiny včetně zázemí (šatny a toalety).

O letních prázdninách se nám podařilo zrealizovat náročnou rekonstrukci počítačové sítě a vnitřní konektivity a vybudovat imobilní toalety pro handicapované žáky. Po dokončení projektu bude škola také plně bezbariérová.

Já osobně se moc těším na novou učebnu jazyků. Žáci a učitelé zde budou mít k dispozici jazykový laboratorní software SANACO, který je bezesporu dalším posunem vpřed ve výuce jazyků. Věřím, že všechny změny přispějí ke zlepšení podmínek pro vzdělávání žáků na naší základní škole v Teplicích nad Metují.

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?

Já jsem si život na Broumovsku vybrala zcela dobrovolně. Nepocházím odsud, nemám zde své rodné kořeny, ale právě v Teplicích nad Metují jsem našla svůj druhý domov, rodinu, přátele a samozřejmě práci, která mě stále baví a naplňuje. Mohla bych tedy říct, že na životě na Broumovsku mě těší právě ten život samotný.

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době (může být kniha, CD, koncert, výstava…).

Nevím, jestli největší, ale určitě pro mě byl zážitkem koncert Novoměstské filharmonie v broumovském Dřevníku. Příjemně mě překvapila profesionalita a vysoká umělecká úroveň celého tělesa.

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

S trochou nadsázky bych mohla říci, že je to každé jídlo, na jehož přípravě se nemusím osobně podílet. Ale abych se nevyhýbala odpovědi, tak „maminčino kuře“ v naší školní jídelně. Pokud jde o jídelní prohřešky, tak těch by bylo nepočítaně…

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptala?

Teplicko-adršpašská třiatřicítka je turistická akce, která již dávno není pouze regionální záležitostí. Ráda bych se zeptala předsedy spolku Radost, Pavla Borny, jestli spolu se svým týmem zvládne další návštěvnický rekord a jaká bude ta letošní TA 33?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)