Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Zajímají mě všechny chutě

Michaela Mašková, foto archiv O. Humpla

Pátek, 10. května 2024

Zajímají mě všechny chutě

V Páteční štafetě odpovídá kuchař Otakar Humpl z Kovářovy kobyly.

Ondřej Habart: Zeptal bych se šéfkuchaře restaurace Kovářova kobyla pana Otakara Humpla. Kde berete inspiraci na skvělé pokrmy, které v restauraci hostům připravujete?

Otakar Humpl: Je to tak, že inspirace přichází ruku v ruce s kvalitními surovinami, které mi přijdou do ruky a které jsou sezónní a z lokálních zdrojů. Ona surovina je potom pro mě inspirací a nemusím dlouze přemýšlet, co z ní uvařím. Nápady na kombinace přicházejí prostě samy. Může za to samozřejmě i moje praxe v oboru a celoživotní zájem o gastronomii z celého světa.

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?

Že jsem zde našel nový domov, bezesporu příroda a hrstka milých lidí, které stálo za to poznat a stát se přáteli.

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době?

Festival Jazzinec v Trutnově. Koncert Dominic Miller bandu byl famózní a krásný. Chtěl bych pořadatelům tímto poděkovat.

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

Těžko vybírat. Mám rád vyvážené chutě a jím všechno. Jestli něco vypíchnout, tak určitě ryby – jak sladkovodní, tak mořské a chřest, který teď končí svou sezónu a v Kovářově kobyle se na menu určitě ještě objeví. No a samozřejmě kvalitní hořká čokoláda a lečo od mé maminky.

Prohřešky nemám, každé jídlo má pro mě svůj význam a odůvodnění. Snad jen to, že jsem jednou v deštném pralese vypil na popud průvodce vodu z odlepeného zeleného šneka, prý to bylo kvůli něčemu dobré. No nevím. Mám to tak, že musím vše vyzkoušet, zajímají mě všechny chutě a jaké víno by se k nim hodilo…

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Rád bych se zeptal paní Lenky Hlaváčkové. „Vaše sukně Laiva a nádherné vázané kytice dělají radost mnoha ženám. Co dělá radost Vám?“

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)