Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Zažít úspěch je pro děti velmi důležité

Michaela Plchová, foto archiv Kateřiny Jiráskové

Pátek, 22. července 2022

Zažít úspěch je pro děti velmi důležité

V Páteční štafetě odpovídá Kateřina Jirásková, která vede taneční kroužek v Základní škole a Praktické škole Broumov. Vystoupení dětí jste mohli vidět na Masarykově náměstí na červnové akci Oslavuj Broumov.

Ptá se Pavla Jenková: Je těžké vybrat jen jednoho člověka, ale navážu na projekt OnStage a otázku položím paní Kateřině Jiráskové, která od října loňského roku vede taneční kroužek v Základní škole a Praktické škole Broumov. Jaké to pro Vás a pro děti bylo poprvé vystupovat na veřejnosti, a to hned na broumovském náměstí v rámci oslav vzniku kulturní koncepce? Jak jste si to užili a co to pro děti vlastně znamená?

 

Kateřina Jirásková: První vystoupení bylo pro děti velmi výjimečné, protože většina z nich na veřejnosti nikdy nevystupovala. Byl to takový mix očekávání, studu, strachu, ale i nadšení a radosti. Po první odtančené písničce ale tréma z dětí opadla a bylo na nich vidět, že si vystoupení užívají. Možnost zažít úspěch je pro ně velmi důležitá a motivující, a to nejen v tanečním kroužku. Pozitivní pro děti také bylo, že je přišli podpořit i jejich rodinní příslušníci. Za to jim patří velký dík. Celkově bych jim i dětem ráda poděkovala za spolupráci.

Už se těším na září, až se s dětmi zase sejdeme a začneme nacvičovat nové taneční sestavy.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Tak určitě je to právě úspěch tanečního kroužku a podpora rodičů těchto dětí z vyloučených lokalit. Zpětná vazba je pro mě velice důležitá a motivující pro další práci

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku vzala?

Určitě do klášterní zahrady.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Kniha Stručně a jasně od psychiatra Cyrila Höschla.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Ráda bych se zeptala kolegyně Kláry Prchalové, jestli je něco, co jí pro děti a mládež na Broumovsku chybí, a to jak z pohledu rodiče, tak i z pohledu pedagoga, a naopak co může tato lokalita nabídnout?

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)