Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Ze všeho nejvíc mě těší vytváření dobrých vztahů

Michaela Plchová, foto archiv D. Dudy

Pátek, 27. ledna 2023

Ze všeho nejvíc mě těší vytváření dobrých vztahů

Ředitel Společnosti pro destinační management Broumovska David Duda odpovídá v Páteční štafetě na otázku Tomáš Čady, zda SDMB bude nadále podporovat Rallye Sudety.  

Tomáš Čada: Hlavním posláním námi pořádaného MTB maratonu Rallye Sudety je propagace regionu, a proto mě zajímá koncepce turistického produktu Bike resort Broumovsko a názor ředitele Společnosti pro destinační management Broumovska Davida Dudy, jak do ní náš závod zapadá a jestli ho bude i nadále podporovat.

David Duda: Moc děkuji Tomovi za předání štafety, na tuto otázku není úplně krátká odpověď.

Marketingová koncepce Bike resortu Broumovsko je v současné době nastavena a cílena nejen na cyklistu závodníka, ale i na cyklistu výletníka a místního volnočasového cyklistu (rezidenta). V současné době realizujeme projekt Interreg „Rozvoj cykloturistiky na území Broumovska a Valbřišska“. Projekt je zaměřen na tvorbu marketingových kampaní, které přivedou cyklistu za zážitky nejen na Broumovsko, ale i Valbřišsko. Kampaně probíhají na internetu formou PPC reklamy, na sociálních sítích, ale také ve formě bannerů na MHD velkých měst, a to na české i polské straně. Materiály v projektu rozšiřujeme o audioprůvodce a virtuální prohlídky rozhleden na cyklotrasách, nové fotografie a videospot zaměřený na cykloturistiku. Propagace je cílena s důrazem na snižování lokálního overturismu, posilování mimosezony a rozptýlení návštěvníků v čase i místě.  

Navazující projekt, který připravujeme, by měl přinést bikerovi ucelenou nabídku služeb a atraktivit na všech cyklotrasách na Broumovsku. Ideálně by pak všechny atraktivity a trasy byly naimplementovány do systému obdobnému outdooractive. Projekt je v přípravě a zde se Tomáš potkal i s naší myšlenkou podpory MTB Rallye Sudety a MTB Trilogy v rámci projektu, nebo případného menšího projektu vyhrazeného pro závody. Podporu SDMB závody tohoto typu mají a je potřeba si sednout k jednomu stolu a probrat, jak můžeme být společně regionu prospěšní. Osobně se na navázání užší spolupráce těším.

Pokud se jedná o koncepci Bike resortu v té „tvrdé“ části, SDMB je členem Strategické rady regionu Broumovsko a zde se řeší rozvoj cyklotras a případné napojení na dálkové trasy. Možnosti rozvoje tras jsou poměrně omezené s ohledem na umístění v lokalitě CHKO Broumovsko. Členy SRRB spojují i společné zájmy obcí a měst na těchto aktivitách, a to na celém Broumovsku. Aktuálně je v řešení nová cyklotrasa Broumov-Pasa.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

V soukromém životě mě stále těší mí tři malí synové. V tom pracovním je to navázání spolupráce a přátelských vztahů s Národním parkem Stolové hory a rozvíjení spolupráce, a vlastně už i přátelství, s LOT Walbrzych. Celkově mě nejvíc těší vytváření dobrých vztahů na Broumovsku a návazně vznikající spolupráce.

V minulém roce se nám podařilo společně s Adršpachem zahájit komentované prohlídky Geoparku, ze kterých mám velkou radost a tento produkt se také začíná rozvíjet. Stále se rozvíjí také produkt Skalní města České republiky, který přesahuje několik krajů (Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a Středočeský kraj) a v minulém roce se nám ho podařilo velmi posunout.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Vždy když za mnou přijede návštěva, volím podle toho, kde už byli a také je-li to rodinka, pár nebo kamarádi. Rodinku s dětmi bych vzal určitě na farmu Wenet a vděčná je i trasa ke kapli v Ticháčkově lese. Broumovské stěny a Jiráskovy skály jsou mojí srdcovkou a prakticky každého bych tam rád vzal. Krásných míst tu je mnoho a vždy volím podle skupiny, počasí a časových možností. Pokud někomu doporučuji, většinou je dotyčný ode mě zasypán návrhy na výlety.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Na nočním stolku mi s naším osazenstvem tří malých kluků kniha nevydrží, proto knihu vozím všude s sebou a začtu se ve volných chvílích. Teď čtu knihu „Kdo bude plakat, až tady nebudeš?“ od Robina S. Sharmy. Je to „posouvák“, který bych doporučil každému, kdo chce rozvíjet vlastní osobnost, od knih R. Sharmy je těžké se odtrhnout. Moc rád mám také Roberta Fulghuma a Ivana Klímu. U knih dám většinou na doporučení.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

V cestovním ruchu se poslední tři roky nepodniká snadno a Společnost pro destinační management Broumovska je tu mimo jiné proto, aby zvyšovala zájem o místní podniky a atraktivity s ohledem na udržitelnost, proto bych se chtěl zeptat provozovatelů hotelu Střelnice v Teplicích nad Metují: Co by pomohlo, aby se jim na Broumovsku podnikalo lépe? Vlastně bych rád věděl, jaké na Broumovsku vidí překážky v podnikání a co jim tu naopak vyhovuje.

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)