Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Koncert skončil dlouhotrvajícím potleskem vstoje
banner

Koncert skončil dlouhotrvajícím potleskem vstoje

Kateřina Ostradecká

Úterý, 13. července 2021

Koncert skončil dlouhotrvajícím potleskem vstoje

Bouřivým a dlouhotrvajícím potleskem ve stoje odměnilo festivalové publikum výkon izraelského klavíristy Borise Giltburga, který vystoupil v sobotu 10. července v Polici nad Metují, v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Giltburgovo provedení děl Sergeje Rachmaninova a klavírní sonáty „Hammerklavier“ Ludwiga van Beethovena si přišlo vyslechnout 196 návštěvníků, kteří na dobrovolném vstupném přispěli částkou 18 285 Kč.

„Bylo nám ctí, přivítat na festivalu tak skvělého pianistu, jakým je Boris Giltburg. Vybraný program nebyl ani interpretačně ani posluchačsky jednoduchý a Boris byl velmi mile překvapen naprostou pozorností a koncentrovaností publika. Chvílemi jste měli pocit, že posloucháte dokonalou nahrávku,“ dodávají k mimořádnému vystoupení pořadatelé. „Úchvatný a okouzlující zážitek, přála jsem si, aby koncert nikdy neskončil,“ zhodnotila sólové vystoupení klavíristy jedna z posluchaček.

Foto Jaroslav Winter

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)