Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Divadelní představení Dopis neznámé v podání ukrajinských umělců
banner

Divadelní představení Dopis neznámé v podání ukrajinských umělců

Kateřina Ostradecká, foto archiv souboru

Pondělí, 9. května 2022

Divadelní představení Dopis neznámé v podání ukrajinských umělců

Ve středu 11. května se v broumovském klášteře uskuteční divadelní představení na motivy povídky Stephana Zweiga „Dopis neznámé“ divadelního souboru Teatr Vizavi Kyjev. Ve hře účinkují ukrajinští umělci Jevgenij Morozov a Tamara Morozová, kteří byli nuceni opustit domov a našli dočasný azyl na Broumovsku. 

Divadelní představení, které získalo Velkou cenu Mezinárodní akademie umění, začne v 19 hodin v klášterním sále Dřevník. Hra bude uváděna v ruském jazyce, pro české návštěvníky budou k dispozici libreta v češtině. Vstupné dobrovolné.

Anotace představení:

Hra o dívčí lásce ke slavnému spisovateli... Celý život Neznámá milovala jednoho muže a ten jí nevěnoval pozornost. Porodila mu dítě. A on to ani nevěděl. Stala se prostitutkou, aby nakrmila svého syna. Spal s ní, ale netušil, kdo to je. Když dítě zemřelo, žena mu napsala dopis, ve kterém vypráví o celém svém životě a lásce k němu…

Hra, během níž zazní hudba Schuberta, Vivaldiho, Čajkovského, se hrála na Ukrajině, v Bělorusku, Rusku (před válkou), Moldavsku, Polsku, Německu. Délka představení: 1 hodina a 20 minut. V pátek 20. 5. od 19 hodin se bude divadelní představení konat v Kolárově divadle v Polici nad Metují. 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)