Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Dostojevského Běsi ožijí v broumovském klášteře
banner

Dostojevského Běsi ožijí v broumovském klášteře

Kateřina Ostradecká, foto archiv souboru

Pondělí, 13. prosince 2021

Dostojevského Běsi ožijí v broumovském klášteře

Ve čtvrtek 16. prosince v 19:00 se v broumovském klášteře v sále Kreslírna uskuteční premiéra divadelní inscenace „Běsi (krásy)“ na motivy románu ruského velikána F. M. Dostojevského. Režisérem představení je Petr Lanta. Vstupenky jsou již v předprodeji.

Inscenace vychází ze slavného románu ruského dramatika F. M. Dostojevského "Běsi" (1871), který představuje jeden z vrcholů jeho tvorby. Divadelní představení o délce cca 100 minut vzniklo speciálně pro klášter Broumov v podání souboru Nová Krása (Společnost Dr. Krásy) a navazuje na zde uvedenou českou premiéru Wojtylova Vyzařování otcovství. Pražská premiéra se uskuteční ve Vile Štvanice.

„Dramatizace podobně jako román není pouhou „černou kronikou“ vyvolávající depresivní stavy (viz – známý obraz Emila Filly), Běsi (krásy) jsou plné ironie a humoru, ale také vášní a touhy po nalezení životní harmonie. Do jisté míry také reflektují rozdíl mezi východním a západním myšlením,“ komentuje inscenaci její režisér Petr Lanta.

O režii a dramatizaci se postaral Petr Lanta spolu s dramaturgy Jindřichem Veselým a Natálií Volkovou, výpravu má na starosti Petr Vaněk, za hudbou stojí Dan Červinka aj. Hrají: Richard Fiala, Lucie Zachovalová, Kryštof Nohýnek, Gábina Pyšná, Alžběta Petrová, Jan Táborský, Jiří Novotný, Iva Jakimiv, Milada Vyhnálková, Dan Červinka, Ivan Kühnmund, Libor Novák, Dušan Hübl, Petr Vaněk, Hana Beranová, Mirek Beier aj.

Vstupenky za 150 / 90 Kč (studenti, senioři) je možné zakoupit na smsticket.cz ZDE nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov. Vznik inscenace podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Královéhradecký kraj.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)