Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Klicperovo divadlo opět pod širým nebem v Boumově
banner

Klicperovo divadlo opět pod širým nebem v Boumově

Martin Sedláček, foto archiv divadla

Sobota, 1. července 2023

Klicperovo divadlo opět pod širým nebem v Boumově

Unikátní prostor klášterních zahrad v Broumově se opět stane na začátku léta dějištěm čtyř exkluzivních představení Klicperova divadla. Přímo pod širým nebem budou moci diváci první červencový týden zažít neopakovatelnou atmosféru živých představení.

Klicperovo divadlo se do klášterních zahrad v Broumově vrací již potřetí a divadelníci věří, že se letošní ročník setká se stejným diváckým zájmem, jako dva předchozí. Do Broumova letos divadlo přiveze dva unikátní tituly.

Prvním bude nejvýpravnější představení Klicperova divadla – Zbabělci, které se odehraje dokonce s živou kapelou na jevišti. "Revoluce se odkládá na neurčito… Těmito slovy začíná Josef Škvorecký svůj románový debut. Jedno město ve východních Čechách, jeden týden na konci války – do literární historie vstupuje postava Dannyho Smiřického. Danny se o politiku nezajímá. Zajímá se o Irenu. Irena miluje horolezce Zdeňka. Danny troubí smutná sóla v jazzové kapele. Konec války. Osvobození. Likvidace všeho německého. Vítání Rudé armády. Hrdinové nebo zbabělci?" říká anotace k představení, které Klicperovo divadlo uvede v Broumově 3. a 4. července vždy od 20:00.

Druhou inscenací bude Podoba věcí, která měla premiéru teprve 17. června a diváci ji budou moci vidět v Broumově 5. a 6. července od 20:30. Tato svižná moderní tragikomedie pojednává o hledání vlastní identity v dnešním světě. Mladá studentka Evelyn dokončuje svoji diplomovou práci. Do cesty jí vstoupí nesmělý mladík Adam a bezmezně se do ní zamiluje. Evelyn je v jeho očích naprosto dokonalá, Adam si připadá všelijak, jen ne dokonale. Může takový vztah vůbec fungovat? Proč je pro společnost důležitá image? A je podstatné, kolik má člověk laiků? Proč jsme posedlí podobou věcí...?

Vstupenky na open-air představení Klicperova divadla v Broumově je možné zakoupit on-line na www.klicperovodivadlo.cz, v síti GoOut nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.

Divadelní inscenace jsou partnerskou akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028. O vítězi soutěže rozhodne mezinárodní porota v pátek 30. června. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje, Vzdělávacího a kulturního centra Broumov, Agentury pro rozvoj Broumovska.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)