Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Kytice dnes zahájí Polické divadelní hry

Kytice dnes zahájí Polické divadelní hry

RENÉ HERZÁN

Pondělí, 30. září 2019

Kytice dnes zahájí Polické divadelní hry

Zhudebněné Erbenovy básně ze sbírky Kytice v podání broumovského Divadelního souboru Hlavy zahájí dnes 30. září v 18 hodin již 64. ročník Polických divadelních her.

Hned za týden 7. října je na programu hra Divadla Palace Praha Líbánky, aneb láska ať jde k čertu s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Podle slov Martiny Gollové z polického informačního centra jsou vstupenky na toto představení téměř vyprodány. 14. října se divákům představí Divadelní soubor Jiráskova divadla Hronov s romantickou komedií Richarda Nashe Obchodník s deštěm.

Tvůrci programu pamatují také na děti. Hradecké divadlo Drak uvede 31. října africkou Černošskou pohádku. Polické divadelní hry uzavře 4. listopadu další regionální divadelní soubor Na tahu z Červeného Kostelce s hrou Dítě pes a starý herec na jeviště nepatří aneb Cyrano.

Kolárovo divadlo v Polici nad Metují má dlouhou historii. Dne 9. července 1939 byly slavnostně položeny základní kameny a už 29. června 1940 byla slavnostně otevřena nová budova divadla projektovaná architektem Čeňkem Mužíkem z Chocně. Prvních 10 divadelních inscenací se staly zrodem pravidelně se opakující přehlídky ochotnického divadla v příštích letech – Polických divadelních her, která s přestávkami ve válečných a v 50. letech trvá dodnes. Roku 1992 převzalo budovu Kolárova divadla město Police nad Metují a v několika etapách se postupně uskutečnilo rekonstrukci technického zázemí, interiérů i exteriérů divadelní budovy.

Foto Jan Záliš

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)