Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Originální divadelní inscenace HRA-NIC-e je opět na scéně. A bude křtít knihu…
banner

Originální divadelní inscenace HRA-NIC-e je opět na scéně. A bude křtít knihu…

KATEŘINA OSTRADECKÁ

Neděle, 10. července 2016

Originální divadelní inscenace HRA-NIC-e je opět na scéně. A bude křtít knihu…

Hudebně-divadelní inscenace HRA-NIC-e se opět hraje. Další reprízy tohoto originálního představení, jehož realizaci podpořilo Ministerstvo kultury, se uskuteční 31. července a 2. srpna v broumovském klášteře. Zároveň bude pokřtěna kniha o HRA-NIC-i, a to 1. srpna, za účasti autorů představení.

HRA-NIC-e, původní divadelní inscenace předních českých autorů, pojednávající nejen o historii Broumovska a broumovského kláštera, se vrací na scénu. Sedmá a osmá repríza tohoto oblíbeného "slalomu Broumovskem" se uskuteční 31. července a 2. srpna od 19 hodin v multifunkčním sále Dřevník, v zahradě broumovského benediktinského kláštera. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na webu kláštera nebo v klášterní kavárně Café Dientzenhofer.

Představení vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. V inscenaci kromě dobové hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci.

Kdo by chtěl poznat autory této divadelní inscenace a vyslechnout si vyprávění o HRA-NIC-i, bude mít možnost v pondělí 1. srpna, kdy se bude v Kreslírně broumovského kláštera od 18 hodin konat křest knihy HRA-NIC-e za přítomnosti autorky knihy Renaty Putzlacher, režiséra hry Radovana Lipuse a herců, v jejichž podání zazní pasáže z nové publikace, ale také scénky z divadelní inscenace a písně, které jsou nedílnou součástí hry. Renata Putzlacher přečte i úryvky ze své čerstvě vydané knihy "V kavárně Avion, která není", v níž se zmiňuje i o Broumově a HRA-NIC-i.

Foto Tomáš Hejzlar

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)