Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Divadlo
  • Ozdobou posledního představení osmého Malého letního divadlení byla Valerie Zawadská
banner

Ozdobou posledního představení osmého Malého letního divadlení byla Valerie Zawadská

LUCIE LESÁKOVÁ

Středa, 29. července 2020

Ozdobou posledního představení osmého Malého letního divadlení byla Valerie Zawadská

Ozdobou závěru Malého letního divadlení a pomyslnou závěrečnou třešničkou na dortu byla Valerie Zawadská. Ta vystoupila v sobotu se svými hereckými kolegy na divadelním pódiu s hudební komedií Casanova a spodní prádlo. Večerní nádvoří benediktinského kláštera přivítalo přes 100 návštěvníků. Osmý ročník festivalu Malé letní divadlení tak dosáhl svého opravdu úspěšného konce.

Odpolední představení tentýž den nachystalo zábavu pro naše nejmenší. Výpravná hudební pohádka O princezně Haničce v podání pražského divadla M přilákala na 50 dětí.

Organizátoři si pro návštěvníky festivalu připravili hned dvě novinky. První bylo zastřešené hlediště. Díky krásnému letnímu počasí, které letos přálo všem festivalovým dnům, ho nebylo vůbec třeba. Druhou novinkou se stal prodej permanentek za výhodnou akční cenu v kanceláři infocentra ještě před zahájením divadlení.

Během pěti festivalových dní mohli diváci zhlédnout celkem šest divadelních představení, tři pohádky pro děti a žonglérskou show. Představilo se sedm divadelních souborů, z toho dva spolky byly broumovské. Festival si nenechalo ujít téměř 800 návštěvníků. Největší úspěch a ohlas měli herci divadla Kompanyje s inscenací Benátky pod sněhem. Sponzorské dary účastníkům festivalu věnoval Pivovar Broumov s. r. o., PINstudio Jan Záliš, EKO - farma Vlkovi a Pizza Sudetka.

Letní kulturní sezona pomalu vstupuje do své druhé poloviny. I v srpnu se ale můžete těšit na bohatou kulturní nabídku. Už nyní vás zveme na festival rockových kapel RockStock. Letošní pátý ročník se uskuteční v pátek 30. srpna na Dětském hřišti a jako vždy je vstupné zdarma. 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)