Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Country i baroko na koncertě Malina Brothers

Country i baroko na koncertě Malina Brothers

Michaela Plchová, foto archiv skupiny

Čtvrtek, 30. června 2022

Country i baroko na koncertě Malina Brothers

V pátek 1. července vystoupí v zahradě kláštera Broumov skupina Malina Brothers.

V pátek 1. července od 19 hodin si přijdou na své všichni milovníci country hudby a táborových ohňů. V zahradě kláštera Broumov proběhne první z letních koncertů ArtCafé pod širým nebem a vystoupí skupina Malina Brothers. Tři bratři Malinové – Luboš (banjo), Josef (housle) a Pavel (kytara) přizvali ke společným vystoupením ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Uslyšíte od nich písně ve stylu country, bluesgrass i trampské klasiky. Jako svůj velký vzor přiznávají americké country, však mají za sebou také několikaleté působení v Spojených státech. Malina Brothers spolupracovali s mnoha významnými jmény country scény, za všechny můžeme zmínit třeba Spirituál Kvintet, Rudolfa Křesťana i o generace staršího Pavla Bobka. Na své desky si často zvou různé hosty, například Kateřinu García či Charlieho McCoye. Na YouTube však narazíte i na komorní koncerty ve společnosti zpěvačky Radúzy, kterou doprovodili na jejím posledním albu.

Jejich poslední album s názvem Baroquegrass vyšlo v loňském roce a slyšet na něm můžete také Roberta Křesťana a Františka Černého ze skupiny Čechomor. Album vzniklo na základě úryvků, které byly nalezeny na Kuksu a zpracovány do knihy árií, nazývaných jako Šporkovské árie. Na albu jich najdete jedenáct a už v první z nich, Bonreposké árii, se nezapře jak barokní klasika, tak bluesgrassové provedení. Každopádně spojení obého jde krásně k sobě a na koncertě v klášterní zahradě tak posluchači zažijí nejen trampskou klasiku, ale také poctivý kousek baroka.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)