Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Hráči na lesní roh představí své umění

Hráči na lesní roh představí své umění

Kateřina Ostradecká, foto archiv ZPB

Čtvrtek, 4. srpna 2022

Hráči na lesní roh představí své umění

V sobotu 6. 8. se v Bezděkově nad Metují představí lektoři Letních hornových kurzů: hornisté Olivier Darbellay, Jens Plücker, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil.

Pokud jste v posledním týdnu procházeli areálem broumovského kláštera, jistě jste slyšeli z mnoha stran se linoucí zvuky lesního rohu. Již v neděli odstartoval další ročník Letních hornových kurzů, letos s rekordní účastí. Zatímco jejich účastníci se představili na středečním koncertě ve vernéřovickém kostele sv. Michaela Archanděla, v sobotu 6. srpna v 18:00 v kostele sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují vystoupí samotní lektoři kurzů: švýcarský hornista Olivier Darbellay, německý hornista Jens Plücker a jejich čeští kolegové – hornisté Zuzana Rzounková, Jan Vobořil a klavíristka Jana Goliášová. Koncert lektorů Letních hornových kurzů patří mezi divácky velmi úspěšné programy. Za dobu osmi let, po kterou existují i Letní hornové kurzy představuje i festival Za poklady Broumovska systematicky literaturu pro lesní roh v širším kontextu a přiváží na Broumovsko špičky hornového světa (Kerry Turner - USA, Esa Tapani - Finsko, Ricardo Matosinhos - Portugalsko, Saar Berger - Izrael / Švýcarsko, Dariusz Mikulski - Polsko, Raimund Zell - Rakousko, Jorg Bruckner - Německo, Szabolcs Zempléni - Maďarsko). Iniciátorkou celého projektu Letních hornových kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka FOKu. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

 

Program koncertu:

Reinhold Gliere: Čtyři kusy pro lesní roh a klavír op. 35 (Andante) 

Vincent Persichetti: Parable pro sólový lesní roh 

Emmanuel Chabrier:  „Larghetto“ pro lesní roh a klavír

Jean Luc Darbellay:  „Spectrum“ pro přirozený lesní roh sólo

Leo Delibes: Flower Duet

Jules Massenet: Meditation

Camille Saint Saens: Romance

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)