Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Když hlas potká kontrabas ZRUŠENO
banner

Když hlas potká kontrabas ZRUŠENO

Michaela Plchová

Pondělí, 22. listopadu 2021

Když hlas potká kontrabas ZRUŠENO

Z DŮVODU NEMOCI JE KONCERT BOHUŽEL ZRUŠEN. O PŘÍPADNÉM NOVÉM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT.    Ve středu 23. listopadu v 19 hodin vystoupí v klášterním sále Kreslírna v rámci pravidelných koncertů ArtCafé zpěvačka Ridina Ahmed a kontrabasista Petr Tichý se svým projektem HLASkontraBAS.

Když jeden naslouchá druhému, mohou se spolu potkat docela blízko tak, jako se spolu potkává hlas Ridiny Ahmed a zvuk kontrabasu Petra Tichého. Oba dva hudebníci se znají dlouho a projekt HLASkontraBAS je - podle jejich vlastních slov – naplněním jejich dávného snu vyzkoušet si hudbu jen tak ve dvou. Akusticky čistá, autorská hudba je tvořená pouhým hlasem a kontrabasem za použití přístroje Loopstation, který umožňuje na sebe vrstvit jednotlivé zvukové stopy. Hlas a kontrabas se tak spolu setkávají ve společném prostoru, vzájemně se proplétají a zároveň setrvávají v pevných mantinelech daných absencí dalších nástrojů. Výsledek je křehký i dramatický a otevírá dveře představivosti. Z hudby přímo sálá, že hudebníci zažívají čistou radost z hudby a zvuku. A stejný pocit může díky nim zažívat i publikum.

Ridina Ahmed je zkušenou hudebnicí a performerkou a také autorkou a spoluautorkou hudby k několika divadelním představením, spolupracovala s řadou hudebníků. V roce 2008 si společně zazpívala s Bobby McFerrinem. Její sólový projekt získal ocenění Next wave v kategorii Objev roku. Založila Hlasohled, který pořádá výjimečné konference zaměřené na hlas a jeho přesahy. V loňském roce značně rozvířila veřejný prostor svým projektem Sádlo upozorňujícím na problémy sebepřijetí vlastního těla.

Její hudební partner jazzman Petr Tichý se kromě jazzu věnuje i elektronickým projektům. Slyšet ho můžete na albech bratří Orffů, projektu Floex, je členem skupiny Alvik. Spolupracoval též s řadou známých zpěvaček a hudebníků jako je Tonya Graves, Feng Jun Song, Milli Janatková či Ida Kelarová a Vladimír Václavek.

Vstupenky jsou v ceně 190 korun a 150 korun pro členy klubu ArtCafé. K dostání na www.smsticket.cz. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)