Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Laureátky Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu
banner

Laureátky Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Michaela Plchová

Úterý, 5. října 2021

Laureátky Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

Slavnostní koncert laureátů představí ve středu 13. října od 19.30 hodin v Sukově síni pražského Rudolfina vítězky 1. a 3. kategorie mezinárodní soutěže Broumovská klávesa. V podání Viktorie Kozánkové, Nory Lubbadové a Polky Anny Marie Urzędowské zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho nebo Sergeje Rachmaninova.

Protagonistkami koncertu budou vítězky 1. kategorie Viktorie Kozánková a Nora Lubbadová. Na program vybraly například 12 variací "Ah vous dirais-je Maman" Wolfganga Amadea Mozarta, díla Johanna Sebastiana Bacha a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, nokturna Fryderyka Chopina nebo Preludium g moll op. 23 č. 5 Sergeje Rachmaninova. Polskou hudbu přijede představit také vítězka 3. kategorie Anna Marie Urzędowská, která mimo jiné provede Nocturno Des dur op. 27 č. 2 a Brilantní valčík op. 18 Fryderyka Chopina.

Slavnostní koncert laureátů je završením 11. ročníku mezinárodní hudební soutěže Broumovská klávesa. Soutěž proběhla jako jedna z prvních akcí prezenčně od 14. do 16. května a přivítala 34 mladých pianistů z České republiky, Slovenska a Polska.  Koncert v Rudolfinu je jednou z atraktivních cen pro vítěze. „Minulý rok byl Slavnostní koncert laureátů Broumovské klávesy jednou z posledních povolených akcí před definitivním podzimním lockdownem a velmi dobře si pamatuji na koncert plný přející a přátelské atmosféry. Především mladí interpreti stojící na začátku své kariéry čelí v současnosti mnoha výzvám, a tak doufám, že koncertování bude pro všechny mimořádnou inspirací a motivací pro další práci a stane se opět samozřejmou součástí našich životů,“ říká organizátorka soutěže Tereza Kramplová.

„Na letošní koncert laureátů Broumovské klávesy se opravdu těším, protože jejími vítězi - a tedy protagonisty koncertu - se staly opravdu špičky svých věkových kategorií Nora Lubbadová a Viktorie Kozánková z České republiky a Anna Urzędowska z Polska. Po nedávném skvělém představení laureátů Concertina Praga na festivalu Dvořákova Praha tak přichází další možnost slyšet v Praze největší mladé naděje, o jejichž vývoj se snažíme na Broumovské klávese pečovat," zve na koncert umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.

Vstupné na koncert laureátů je dobrovolné. Místa je možné rezervovat do 12. října 2021, a to na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Partnery soutěže jsou Ministerstvo kultury ČR, Královéhradecký kraj, město Broumov, společnost Hobra-Školník, velvyslanectví Polska, Drnek Piana, Agentura pro rozvoj Broumovska, Festival Za poklady Broumovska a Západočeský SO Mariánské Lázně. Koncert laureátů laskavě podpořila Nadace Stadler Trier Foundation.

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa vznikla v roce 2011. Jejím cílem je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí.

Foto Michal Sedláček

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)