Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Léto a hudba jsou tady!
banner

Léto a hudba jsou tady!

Eva Kroupová, Jitka Matěnová, Štěpán Přibyl

Čtvrtek, 1. července 2021

Léto a hudba jsou tady!

Při příležitosti křtu dětského alba a malovaného zpěvníku Písničky z broumovského dolíku proběhl v neděli 27. června velký veřejný koncert v parku Dětské hřiště Broumov. Zazněly zde všechny písně z autorského alba Evy Kroupové pod taktovkou a s aranžemi Štěpána Přibyla.

Více než 30 muzikantů se sem od rána sjíždělo nejen z různých koutů republiky, ale i Polska a Německa. A pak už se troubilo, brnkalo, bubnovalo, zpívalo, koncertovalo… Moderování se ujal Jakub Hejdánek a tanečních kreací pod pódiem „naši nejmenší“. Hitem akce se stala jednoznačně Bubákova písnička.

Pro děti zde byl také otevřen pohádkový park z dřevěných prolézaček na motivy hrdinů jednotlivých písní. Vozítka, sedačky, prolézačky byly obsazené non-stop, dokonce i některými z tatínků. Lesní společnost Broumov Holding, a.s., hřiště Hravé kmeny instalovala den předem s pomocí těžké techniky. Kmeny s obrázky Jitky Matěnové tu pro návštěvníky budou k dispozici po celou dobu letní sezóny.

MAS Broumovsko tu odstartovala dětskou soutěžní hru, která poběží na IC Broumov přes prázdniny.  Výhrou samozřejmě byly a budou alba se zpěvníky pro soutěžící. Kdo nevyhraje, může si tento komplet koupit třeba v IC Broumov i Police nad Metují nebo Městské knihovně Broumov.

Přivítali jsme s vámi velmi slunně a mile Písničky z broumovského dolíku, křtilo se vodou z křinického pramene Broumovských stěn.

A teď už si poslechněte, zatancujte, poradujte se, zahrajte si podle not, usmějte se nad obrázky a slovními hříčkami našeho písničkového projektu!

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)