Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • O ztracené vodě

O ztracené vodě

Martin Ptáček, ZUŠ Broumov, Foto: Tomáš Valášek

Pondělí, 12. června 2023

O ztracené vodě

Zejména dětským divákům bude 14. a 15. června v Dřevníku kláštera Broumov představena jazzová oper(k)a O ztracené vodě přinášející příběh o problému s nedostatkem vody v lese, s čímž se musí vypořádat lesní zvířátka a přijít na kloub této záhadě.

Operka je dílem čerstvé držitelky ceny Anděl Štěpánky Balcarové, zakladatele Divadla bratří Formanů Matěje Formana a také klavíristy a hudebního publicisty Zdeňka Havlíčka, Dory Sulženko Hoštové jakožto pohybové koučky, Jitky Barnetové a Divadla bratří Formanů coby tvůrců dekorací, kostýmů a masek a v neposlední řadě také ZUŠ Broumov a Vzdělávacího a kulturního centra Kláštera Broumov a je partnerskou akcí iniciativy Broumov 2028.

Do projektu je zapojena ZUŠ Broumov se svým dětským sborem, který se v průběhu letošního školního roku pilně připravoval a který bude mít jedinečnou příležitost spolupracovat s profesionálními jazzovými zpěváky, jako jsou Andrea Šulcová, Barbora Mochowá a Martin Růža, a muzikanty Vítem Křišťanem, Jaromírem Honzákem a Kamilem Slezákem tvořící rytmickou sekci. Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz.

Součástí tohoto projektu byl též workshop výtvarného oboru ZUŠ Broumov s Matějem Formanem, který žákům přiblížil operku z pozice režiséra a scénografa a představil dětem masky, jež jsou pro operku použity – fotografie z workshopu nabízíme na našich stránkách zusbroumov.cz

Využijte této jedinečné příležitosti a dorazte do Dřevníku.

Budeme se těšit.
Vaše ZUŠ Broumov

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)