Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Ohlédnutí za koncertem v Teplicích nad Metují
banner

Ohlédnutí za koncertem v Teplicích nad Metují

Kateřina Ostradecká

Úterý, 6. července 2021

Ohlédnutí za koncertem v Teplicích nad Metují

V sobotu 3. července 2021 pokračoval festival Za poklady Broumovska koncertem v Teplicích nad Metují – Kamenci. V kostele Panny Marie Pomocné vystoupilo Trio Českého rozhlasu spolu s hercem Svatoplukem Schullerem.

Celkem 101 návštěvníků si v sobotu našlo cestu na třetí festivalový koncert, který představil díla Wolfganga Amadea Mozarta, Iši Krejčího, Ervína Schulhoffa a rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho v podání hobojisty Lukáše Pavlíčka, klarinetisty Lukáše Dittricha a fagotisty Libora Soukala. Mluveným slovem doprovázel koncert herec a dabér Svatopluk Schuller. Dobrovolné vstupné tentokrát vyneslo částku 11 011 korun. Po skončení koncertu si mohli návštěvníci vyslechnout povídání o Ivanitské poustevně a projít si tuto unikátní památku za doprovodu a výkladu správce kostela a varhaníka Ladislava Šikuta.

„Jsme moc rádi, že jsme dostali pozvání na festival Za poklady Broumovska, v tak krásné přírodě kolem a v tak krásném kostele. Především jsme moc rádi, že jsme konečně zase mohli hrát pro veřejnost – bylo to úžasné a moc jsme si to užili,“ popsal atmosféru koncertu klarinetista Lukáš Dittrich.

Aktuální informace k festivalu i jeho programu naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu. Nad 16. ročníkem festivalu převzali osobní záštitu kardinál Dominik Duka OP, ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek a víceletou záštitu převzal Královéhradecký kraj.

Hlavními partnery festivalu jsou Ministerstvo kultury ČR, Královéhradecký kraj, město Broumov a společnost MND. Významnými partnery jsou Hobra-Školník, Státní fond kultury ČR, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Wikov a Z-Trade. Partnery festivalu jsou královéhradecká diecéze a místní farnosti, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Agentura pro rozvoj Broumovska, Region Broumovsko, velvyslanectví Polska, společnost Petrof, penzion Jízdárna Hejtmánkovice a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích. Mediálními partnery 16. ročníku festivalu jsou Mall.tv, Radio Classic, Český rozhlas Hradec Králové, Klasikaplus.cz, Opera+, časopis Harmonie, PROPAMÁTKY, scéna.cz, Naše Broumovsko a Katolický týdeník.  

Foto Michal Bareš

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)