Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Podzimní hudební večírek na Hoprichu
banner

Podzimní hudební večírek na Hoprichu

Anna Smékalová, foto archiv WWW

Středa, 27. září 2023

Podzimní hudební večírek na Hoprichu

V sobotu 30. 9. se koná na bývalé faře Hoprich v Martínkovicích koncert tří hudebních formací – přijedou WWW Neurobeat, Jan Faix a Postižená oblast.  

„Základním hudebním nástrojem je lidská imaginace.“ – Jan Faix 

Šrumec a Hoprich opět po roce spojily síly a již tuto sobotu v Martínkovicích zahrají hned tři kapely, které spojuje experimentální práce se zvukem a slovem. Největším lákadlem je pražská kultovní kapela WWW, která na počátku 90. let stála u zrodu rapu a hip-hopu, který byl ale od začátku výrazně odlišný od dobových souputníků. Neotřelé texty Lubomíra Typlta, výrazná vizualita, temně elektronický beat zvyšující tep, vokály Milesy Anděra Zrnić a absolutní performativní nasazení Ondřeje „Sifona“ Anděry. To jsou WWW Neurobeat.

Společně s nimi na Hoprichu vystoupí kapela Postižená oblast a sólově zvukový experimentátor a pedagog Jan Faix. Poslední zmiňovaný o víkendu premiérově představí skladby z elektronického alba Prime Phrases, které před několika dny vyšlo v labelu Polí5. Ve stejném vydavatelství tento rok vyšla i nová deska Angelus Novus mělnické kapely Postižená oblast. Těšit se můžete na jazykové hry Filipa Jakše, Helmuta Heissenbüttela, Ladislava Nováka nebo dvojice Grögerová-Hiršal v post-undergroundové aranži.

Poslech to možná nebude úplně jednoduchý, ale jednoduchost tady nikdo nesliboval. Slíbit ale můžeme pohodový podzimní večírek s kvalitní hudbou, která rozhýbe tělo i mozkové závity. Dobré jídlo, pití a tchýni na čepu. Začínáme v sobotu v 19h na faře Hoprich (Martínkovice 1), kapely zahrají v pořadí Jan Faix, WWW Neurobeat, Postižená oblast. Vstupné: 250 Kč v předprodeji/280 Kč na místě.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)