Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin
banner

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin

Simona Andělová

Středa, 12. února 2020

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin: 29. 2. - ples Smíme prosit? a 14. 3. - speciální koncert PoStOjíme v UFFU.

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin: 29. 2. - ples Smíme prosit? a 14. 3. - speciální koncert PoStOjíme v UFFU.

Police Symphony Orchestra, soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují, slaví letošní 10. výročí svého založení sezónou plnou speciálních koncertů a akcí. Po vydařeném lednovém galakoncertě ve vyprodané Lucerně následuje třetí ročník plesu Police Symphony Orchestra – Smíme prosit?. Noblesní sál Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 29. února od 19 hodin rozezní nejen obligátní vídeňské valčíky, klasické polky, swing nebo blues, ale i moderní foxtrot, jive a cha-cha v netradičním pojetí symfonického orchestru.

Plesový večer, jehož průvodcem bude Jan Maxián, tradičně osvěží zajímaví hosté. Letos to budou Losers Cirque Company, Zatrestband, HarMálek Orchestr, Kateřina Steinerová a Black Buřiňos. Předprodej vstupenek na www.kupvstupenku.cz.

Zažít orchestr tak trochu jinak, tedy "na stojáka", a nechat se nespoutaně unášet na vlně hudební energie můžete v sobotu 14. března od 19 hodin ve společenském centru UFFO v Trutnově. Unikátní koncert PoStOjíme v UFFU se ponese ve znamení hitů velkých světových kapel a zpěváků v symfonické úpravě. Ke svým hudebním nástrojům usednou členové PSO, dirigentskou taktovkou vše zkrotí Joel Hána a Věra Vlčková, pěveckých partů se ujme Jan Sklenář. Pobrukování a tancování vítáno! Předprodej vstupenek ZDE.

Police Symphony Orchestra založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na jakýkoliv honorář. Dosud odehráli přes 110 koncertů, včetně mnoha benefic, na nichž dokázali vybrat přes 1,1 milionu Kč. Většina benefiční podpory směřuje na péči o seniory.

Foto Tomáš Hejzlar

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)