Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Středeční ArtCafé zavede posluchače do země jazzu
banner

Středeční ArtCafé zavede posluchače do země jazzu

Michaela Plchová

Úterý, 12. října 2021

Středeční ArtCafé zavede posluchače do země jazzu

Středeční ArtCafé nabídne jako vždy výrazný hudební zážitek. Vystoupí v něm Luboš Soukup Quartet se speciálním hostem Davidem Dorůžkou. Hvězdná jazzová sestava zahraje během večera skladby ze Soukupovy poslední desky „Země“.

Ta byla nominována na Cenu Anděl 2017 v kategorii Jazz a blues a zvítězila v anketě Českého rozhlasu jako nejlepší jazzová deska roku 2017. Autorem všech skladeb je saxofonista a lídr kapely Luboš Soukup. Hudební zkušenosti sbíral mimo jiné v Dánsku, kde dokonce získal titul Dánský objev roku. Kromě jazzu, který je jeho hlavní doménou, se nechává ovlivňovat též klasickou a folklórní hudbou. Jeho propracované kompozice zavádějí posluchače plynule do nejrůznějších hudebních světů.

Speciální host večera, kytarista David Dorůžka, je na jazzové scéně pojmem již dlouho. Kompozici a improvizaci studoval v USA a své zkušenosti zužitkoval při spolupráci s mnoha výraznými postavami hudební, ale i divadelní scény. Má své vlastní trio a řadu fantastických nahrávek.

Koncert se uskuteční v rámci hudebního večera ArtCafé ve středu 13. 10. v 19 hodin v sále Kreslírna v Klášteře Broumov. Pořádá vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Přidejte komentář:

Diskuse je uzamčena pouze pro registrované uživatele.
Pokud se chcete do diskuse zapojit, zaregistrujte se nebo se přihlaste

Diskuze k článku:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)