Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • Tóny Broumovské klávesy rozezní Dřevník

Tóny Broumovské klávesy rozezní Dřevník

Michaela Plchová, foto archiv BK

Úterý, 29. března 2022

Tóny Broumovské klávesy rozezní  Dřevník

V broumovském klášteře proběhne ve dnech 1.–3. dubna 12. ročník mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa. Do soutěže se registrovalo téměř čtyřicet soutěžících z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska. Soutěžní vystoupení všech kategorií jsou otevřena veřejnosti. 

Výkony soutěžících, kteří budou rozděleni do čtyř kategorií podle věku, a to od nejmenších do 17 let včetně, bude hodnotit odborná porota, v níž zasednou umělecký ředitel soutěže Ivo Kahánek, a další klavíristé a představitelé předních kulturních institucí Jan Simon (předseda poroty), David Mareček, Milan Langer a Eliška Novotná. Letošním zahraničním porotcem je polský koncertní klavírista, pedagog Akademie múzických umění v Krakově, umělecký ředitel International Royal Cracow Piano Festival a prezident PianoClassic Association Marian Sobula. Soutěžit se bude v areálu národní památky broumovského kláštera v multifunkčním sále Dřevník na koncertní klavír Steinway & Sons.

„Letošní ročník Broumovské klávesy bude po dvou "covidových" letech prakticky nedotčen pandemií koronaviru, přestože samozřejmě – poučeni minulými lety – pečlivě dbáme na dodržování všech platných hygienických opatření. Stejně jako jiné ročníky vnímáme bohatou účast soutěžících z ČR i ze zemí střední Evropy. Z novinek bych zmínil speciální stipendium pro soutěžící z Ukrajiny a širší portfolio cen pro laureáty naší soutěže – zejména nová koncertní vystoupení ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské lázně, Polskou ambasádou v Praze, festivalem Za poklady Broumovska a dalšími pořadateli,“ podotýká umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.

Na vítěze všech kategorií čekají jak finanční odměny, tak především živá vystoupení. Jak již zmiňuje umělecký ředitel soutěže Ivo Kahánek, novinkou je koncert laureátů na Polské ambasádě v Praze, který se koná v pondělí 11. dubna od 18 hodin a je otevřen i veřejnosti. Mezi další koncertní příležitosti patří vystoupení na Slavnostním koncertu laureátů v pražském Rudolfinu na podzim 2022, na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska, dále za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru a Západočeského symfonického orchestru Mariánské lázně v rámci jejich abonentní sezóny, nebo koncert v rámci Broumovských diskuzí na podzim 2022.

Partnery soutěže jsou Ministerstvo kultury ČR, Královéhradecký kraj, město Broumov, společnost Hobra-Školník, velvyslanectví Polska, Drnek Piana, Agentura pro rozvoj Broumovska, Festival Za poklady Broumovska, Karlovarský symfonický orchestr a Západočeský SO Mariánské Lázně.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)