Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Dolnoslezské slavnosti ohně

MP, foto archiv pořadatelé

Sobota, 3. září 2022

Dolnoslezské slavnosti ohně

V sobotu 3. a v neděli 4. září se koná v těsném sousedství Broumovska, v postindustriálním prostoru Starého dolu ve Wałbrzychu, 6. ročník Dolnoslezského festivalu ohně. Na programu je ohňová soutěž pro skupiny i sólisty a workshopy vycházející z umění nového cirkusu. Vstup na festival je zdarma.

Dolnoslezské slavnosti ohně jsou jedinečným místem setkávání lidí, kteří se zabývají prováděním ohnivých show a dalších představení s tematikou ohně. Je to příležitost užít si bezpečnou ohňovou show pro veřejnost a bezpečnou ukázku dovedností pro účastníky festivalu. O bezpečnost se jako každý rok postará Sbor dobrovolných hasičů Sokołowsko. Letos budou mít Dolnoslezské hasičské slavnosti díky polsko-českému projektu „Sblížení kultury” mezinárodní charakter. Festivalu se zúčastní čeští žongléři a na představení je zváno české publikum.

Letošní program festivalu zahrnuje: ohňovou soutěž pro skupiny a sólisty, taneční battle a otevřené workshopy pro veřejnost. Účastníci soutěžní části festivalu se navíc zúčastní speciálních uzavřených workshopů pod vedením Jerzyho Kozłowského.

Veřejnosti je určen především sobotní program, který začíná v 10 hodin a zahrnuje různé workshopy a festivalovou soutěž. Veřejnost si bude moci vyzkoušet cirkusové dovednosti a žonglování obecně. Připravena jsou cvičení na zlepšení koordinace, soustředění a celkové kondice. Hlavní částí workshopu bude výuka žonglování s míčky, hraní teambuildingových her a seznámení s různými cirkusovými rekvizitami. „Každý z účastníků workshopu si jistě najde něco zajímavého pro sebe," říká Jerzy "Solo" Kozłowski, který workshop povede. Jerzy Kozłowski je jedním z nejznámějších umělců polských ohnivých show a nového cirkusu, kterému se věnuje již patnáct let. Specializuje se na sólové a velkolepé show s použitím skutečného ohně a pyrotechniky. Cirkusové umění popularizuje také vedením četných workshopů v Polsku i v zahraničí.

Důležitou součástí letošních Dolnoslezských hasičských slavností je také uzavřený workshop pro žongléry, který je naplánován na neděli. Zde bude připraveno několik bloků výuky. Hůlky - pohybová dílna. Jakákoli úroveň, krátké tyče, dlouhé tyče, manipulace, hod a kontakt. Showmanship - workshop "know-how", během kterého se účastníci naučí, jak vytvořit velkolepé a kvalitní představení. Jakých chyb se vyvarovat a čeho se držet. Třetím blokem je práce s rekvizitou - pohybový workshop, v němž každý účastník rozvíjí své dovednosti spojené s použitím libovolné rekvizity. Jde o rozvoj kreativity, techniky a schopnosti pracovat s rekvizitou na jevišti. Poslední blok bude věnován bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a vizuálním efektům ve fireshow. Témata budou zahrnovat bezpečnost a různé typy jevištních efektů používaných během show (pyrotechnika, skry, kouř, hořící konstrukce nebo osvětlení).

 

Letošní VI. dolnoslezské slavnosti ohně jsou pořádány v rámci polsko-českého projektu "Sblížení kultury", který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)