Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Ostatní kultura
  • Literární domek v broumovském klášteře obývají další dva autoři

Literární domek v broumovském klášteře obývají další dva autoři

René Herzán

Pátek, 6. listopadu 2020

Literární domek v broumovském klášteře obývají další dva autoři

Celý listopad stráví v Literárním doku v broumovském klášteře dva čeští autoři, Martin Škabraha a Nela Bártová. Jedná se o tvůrčí pobyty pro autory a autorky, které spoluorganizuje České literární centrum (sekce Moravské zemské knihovny v Brně).

Nela Bártová (*1998), původem z Opavy, žije, studuje a pracuje v Brně. Zájem o výtvarné umění (studuje v Ateliéru Sochařství 2 na FaVU VUT a působí v opavském spolku Bludný kámen, který se zabývá současným uměním) doplňuje zájmem o hudbu (jako produkční v klubu Bajkazyl Brno a občasná DJka). Básně jí vyšly ve Slovní skrumáži, sborníku Harakiri Czurakami a občasníku Foesie. Na rezidenci v Broumově bude pracovat na své první sbírce, která jí vyjde začátkem následujícího roku při nakladatelství Bílý vigvam. Sbírka bude multižánrovým počinem zahrnující nejen texty, ale i videa.

Martin Škabraha (*1979 ve Vsetíně), prozaik, filozof a publicista. Než nastoupil akademickou dráhu, publikoval několik povídek v předních českých literárních časopisech jako Texty, Aluze a Host. Odborně se zabýval filozofií filmu, politickými ideologiemi a teoremi postkapitalismu. V současné době se snaží o návrat k beletristické tvorbě, kterou před lety nerozvážně opustil.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)