Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Merkurhrátky a Kouzlení s papírem

Pavel Frydrych, foto archiv MPMPM

Neděle, 13. února 2022

Merkurhrátky a Kouzlení s papírem

Muzeum papírových modelů a Muzeum Merkur v Polici nad Metují nabízí program na Jarní prázdniny a rovněž společné vstupné.

Příští týden začnou v Polici nad Metují a v celém bývalém okrese Náchod Jarní prázdniny. Výhled počasí ovšem moc nenabízí možnost užití si školního volna na sjezdovce nebo v bílé stopě. Muzea v Polici nad Metují připravila i jiné možnosti využití prázdninového volna. Pokud se počasí neumoudří a namísto sněhu bude bláto a špína, tak si přijďte užít dvě muzea ve městě zároveň.

Po úspěšném projektu společné vstupenky do expozice Muzea papírových modelů a Muzea stavebnice Merkur v období Vánočních prázdnin, přicházejí obě instituce se stejnou nabídkou na Jarní prázdniny. Společná vstupenka bude platit od pondělka 14. do neděle 20. února.

Společná vstupenka umožní návštěvníkům si v klidu vychutnat obě expozice unikátních polických muzeí. Cena je samozřejmě zvýhodněna oproti prostému součtu výše vstupného.

Muzea navíc pro všechny návštěvníky připravila dva workshopy. V úterý v Muzeu stavebnice Merkur proběhnou Merkurhrátky a ve středu pak v Muzeu papírových modelů Kouzlení s papírem.

Merkurhrátky proběhnou v úterý 15. 2. od 9:00 do11:30 a určeny jsou pro všechny, kteří si chtějí „pohrát“ s unikátní a variabilní stavebnicí. „Merkurhrátky“ jsou určeny hlavně pro nejmenší návštěvníky a modeláře. Společně s naší lektorkou si vyrobíte jedinečný suvenýr: vlastnoručně vyrobenou postavičku ze stavebnice Merkur. Cena za workshop je 50,- Kč nad rámec vstupného.

Kouzlení s papírem proběhne ve středu 16. 2. od 9:00 do11:30 a bude inspirováno aktuální výstavou v Muzeu Papírových modelů, tedy výstavou „Fenomén Dakar“. Workshop nabídne možnost slepení si jednoduchého modelu dakarského speciálu! A kromě toho naše lektorka přiblíží zájemcům i něco z historie legendární Rallye Paříž-Dakar. A hlavně: nabízíme možnost užít si skvělé dopoledne jednoho prázdninového dne! Workshop je určen pro malé modeláře. Cena workshopu je 50,- Kč nad rámec vstupného.

Obě muzea stále žijí a stále nabízí nové a nové zážitky. I v roce 2022 platí, že „Merkur žije“ a Muzeum papírových modelů je „Lepší, než čekáte“.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)