Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Svatojiřská pouť z Otovic do Martínkovic

Anna Smékalová, foto archiv organizátorů

Pátek, 22. dubna 2022

Svatojiřská pouť z Otovic do Martínkovic

Máte už plán na tuto sobotu? Pokud ne nebo váháte, tak přijměte srdečné pozvání na první ročník znovuobnovené Svatojiřské pouti. Pouť navazuje na historickou tradici putování od kostela sv. Barbory ke kostelu sv. Jiří a sv. Martina a zároveň dnes podněcuje příjemné sousedské a společenské setkávání. A k čemu vás tedy v rámci Svatojiřské pouti zveme?

Už na páteční „předprogram“ pouti se těšte! V otovické Ville Strooikaas totiž zahrají dva skvělí hudebníci – Člověk krve (CZ) a Aliaksandr Yasinski (BY).

Sobota pak bude už zcela patřit pouti a následné oslavě. Ráno se sejdeme u kostela sv. Barbory v Otovicích a společně půjdeme k martínkovickému kostelu sv. Jiří a sv. Martina, kde proběhne mše s hudebním doprovodem Tria Braunensis. V brzkém odpoledni bude na faře vedle martínkovického kostela probíhat s Evou a Jakubem Horským ze studia Upupaepop tvůrčí dílna. Tam si každý, malý i velký, může vyrobit něco na památku.

Od 14:00 bude na louce u hostince Na Písku probíhat doprovodný program plný sousedské pospolitosti, dobrého jídla a pití. Příjemný hudební doprovod zajistí místní kapela Medium a během odpoledne se můžete těšit na šermířská vystoupení nebo ukázky tradičních řemesel. Pro vyžití dětí jsou zajištěny různorodé aktivity, od skákacího hradu po tematické úkoly spojené s tradičními motivy Svatojiřské pouti. Věříme, že na své si přijdou všichni návštěvníci!

Už jsme vás nalákali? Pokud ano, a v to doufáme, tak vás chceme požádat o dvě drobnosti, které nám velice usnadní situaci na místě a zároveň jsou ohleduplné vůči životnímu prostředí. Nechte, prosím, auto doma a dorazte pěšky, na kole anebo busem. Zařídili jsme pro vás poutnické svozové autobusy tam i nazpět – detailní jízdní řád a více informací zde: https://www.facebook.com/SvatojirskaPout.

A přineste si vlastní nádobí, které budete mít možnosti na místě umýt nebo využijte našeho stánku, kde bude nádobí po celou dobu konání akce k zapůjčení. Děkujeme vám za spolupráci a ohleduplnost!

Těšíme na setkání a věříme, že to bude krásný jarní start do roku, kde se budeme moci potkávat častěji a radostněji, než tomu bylo v těch minulých.

 

Podrobný program najdete zde: https://www.facebook.com/events/410940220790378

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)