Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Ostatní kultura
  • Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře
banner

Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře

Kateřina Ostradecká

Sobota, 20. března 2021

Třetí ročník Sympozia ilustrace v broumovském klášteře

Pět českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na třetím ročníku Sympozia ilustrace. To bude zahájeno v sobotu 10. dubna ve Vzdělávacím a kulturním centru Broumov a mimo jiné nabídne i bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Dvoutýdenní sympozium návštěvníkům z řad veřejnosti i umělcům samotným nabídne prostor pro setkání, navázání spolupráce a vznik dalších projektů.

"Prostřednictvím sympozia se dlouhodobě snažíme poukazovat na rozmanitost ilustrace a podporovat velmi důležitou profesní výměnu zkušeností v ilustrátorské komunitě, která pozitivně ovlivňuje úroveň celého oboru u nás. Ve směru k veřejnosti je pro nás důležité přinést zajímavý program, který účastníkům sympozia odkomunikuje, že ilustrace dávno není jen výsadou dětských knih. Již od počátku jsme si dali za cíl vytvořit ze sympozia opakovanou akci s tradicí, která bude respektovaná v odborné obci, a věříme, že s třetím ročníkem můžeme říci, že se nám to úspěšně daří," uvádí za organizační tým sympozia Žaneta Vávrová.

Sympozia se zúčastní tito ilustrátoři – Jakub Bachorík, Barbora Idesová, Štěpánka Jislová, Marek Kulhavý, Veronika Vlková a jako zahraniční host německá ilustrátorka Marika Haustein. Ti stráví v broumovském klášteře dvoutýdenní pobyt koncentrovanou prací v ateliérech. Také se seznámí s místní historií, kulturou i krajinou. Projdou si broumovský klášter, vydají se po stopách kulturně-historického dědictví města, objeví gotiku, secesi i současnou architekturu, a veškeré dojmy z místního bohatství na sebe nechají působit, aby je přetavili v realizaci, které se v čase sympozia budou věnovat. Prostřednictvím workshopů, přednášek, městských intervencí představí současnou ilustraci nejen studentům, ale také laické veřejnosti. Jedním z výstupů sympozia bude opět samostatná výstava v rámci festivalu LUSTR v Praze.

Účastníci sympozia představí své realizace během slavnostního zakončení 24. dubna. Sympozium pořádá neziskový spolek LUSTR festival ilustrace a Czech Illustrators ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov. Více informací najdete na www.sympoziumilustrace.cz. O vizuální styl se postaral Patrik Antczak, účastník loňského sympozia.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)