Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

V Polici se budou promítat filmy o Polici

Pavel Frydrych

Pátek, 7. srpna 2020

V Polici se budou promítat filmy o Polici

V rámci Nové Terasy 2020, kterou pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují, se budou v sobotu před Muzeem papírových modelů promítat filmy Miroslava Šolce. Začne se ve 21 hodin, při nepříznivém počasí se promítání přesune do Zeleného domečku.

Miroslav Šolc patří k nejznámějším polickým filmařům. Pro promítání na Nové Terase připravil několik svých krátkých filmů, a to nejen o Polici. I když Polici se samozřejmě nevyhýbá. A tak během filmového večera na Terase uvidíme dokument o polickém koupališti s názvem "Tam kde byl rybník" a posmutnělý dokument s názvem "Konec polické mlékárny".

Veselejší myšlenky určitě navodí dva dokumenty: první je o známém hudebníkovi a pokračovateli muzikantské rodinné tradice "Poličák Václav Hybš" a druhý představí člověka, který zasvětil svůj život sbírání sýrových etiket "Jan Samek, sběratel sýrových etiket". A ke sběratelství se váže i další oceňovaný dokument s názvem "Než si škrtneme", který mapuje výrobu zápalek.

Celý večer doplní komentář autora a příběhy o tom, jak to vznikalo. Kde se vzala inspirace, co na to říkali dotčení, co odborná veřejnost a samozřejmě a hlavně: jak je se svým dílem spokojen.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)