Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Vize Police

Pavel Frydrych, foto archiv Muzea Náchodska a města PnM

Sobota, 21. května 2022

Vize Police

Až do neděle 29. 5. je možné v Zeleném domečku v Polici nad Metují navštívit výstavu Vize Police, která odhaluje minulé představy o budoucnosti města.

Trochu netradiční výstava, která nepřestavuje tvorbu žádného výtvarníka nebo umělce, ale zaměřuje se na něco docela jiného. Ukazuje, jak si lidé v Polici nad Metují představovali budoucnost města.

Nejstarším artefaktem výstavy je pohlednice vydaná kolem roku 1910 a ukazuje dost svéráznou představu neznámého výtvarníka. Centrem výstavy ale je krásný architektonický model, který představuje vizi zástavby mezi dnešním Kolárovým divadlem a kostelem Československé církve husitské. Model je v majetku Muzea Náchodska a k vidění byl zatím pouze několikrát.

Zástavba se nakonec ale neuskutečnila, a tak na jejím plánovaném místě zůstává jasně viditelná proluka. Je na posouzení každého návštěvníka, zda je to dobře, nebo ne. V plánu totiž byla budova, která je v mnoha městech v České republice známa jako „Kokos“, tedy KOmunistický KOStel s rudou hvězdou na věži… Na druhou stranu je na zvážení, zda by nějaká vhodná a kvalitní architektura nedokázala toto místo, kde se potkává duchovní a světská radost, oživit.

Kromě tohoto nádherného modelu jsou na výstavě k vidění i další věci: územní plány města či mapující plán rozvoje území od šedesátých let po současnost.

Návštěvník má unikátní možnost podívat se, jak vypadaly vize rozvoje města a kolik z toho bylo realizováno. A opět platí: je na každém z nás, aby posoudil, zda to bylo dobře, nebo ne.

 

Výstavu podporují Muzeum Náchodska a Město Police nad Metují. Speciální poděkování patří Lukáši Kollertovi. Výstava trvá do neděle 29. 5.Otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)