Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Ostatní kultura
  • Začíná nová kulturní spolupráce mezi Broumovem a Sokołowskem

Začíná nová kulturní spolupráce mezi Broumovem a Sokołowskem

Kateřina Ostradecká, foto archiv projektu

Středa, 28. září 2022

Začíná nová kulturní spolupráce mezi Broumovem a Sokołowskem

V říjnu a listopadu letošního roku bude Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, situované v broumovském klášteře, spolupracovat s polským městem Sokołowsko na projektu „Broumov – Sokołowsko: Crossborder Cooperation for Cultural Development“. Jde o první společný krok k vytvoření trvalého partnerství mezi těmito dvěma městy, které spojuje existence kulturního centra s progresivními snahami o rozvoj místa, potažmo celého regionu, skrze kulturní dění.

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve své bohaté programové nabídce podporuje mj. pořádání pravidelných hudebních vystoupení v rámci hudebního programu Artcafé, stejně tak pořádá Literární Café, jehož aktéry jsou čeští i zahraniční literární rezidenti, kteří pobývají v inspirativním prostředí broumovského kláštera a mají zde klid a prostor pro tvůrčí práci. Vzdělávací a kulturní centrum Broumov v rámci projektu tuto část svého programu nabídne nejen českým, ale také polským divákům, a to ve spolupráci s partnerem Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU v Sokołowsku.

PLÁNOVANÝ PROGRAM:

Středa 5. 10., Broumov: Koncert ArtCafé – Fanfán Tulipán
Úterý 11. 10., Sokołowsko: Literární Café – Małgorzata Kolankowska, Elsa Aids
Středa 19. 10., Broumov: Koncert ArtCafé – Dłonie
Středa 2. 11., Broumov: Koncert ArtCafé – Kristina Barta Quartet
Středa 16. 11., Broumov: Koncert ArtCafé – Point of Few
Úterý 22. 11., Sokołowsko: Literární Café – Magdalena Zarębska, Bogdan Trojak

„Tento startovní projekt je plánován jako krátkodobý na období říjen–listopad 2022. V rámci ArtCafé se uskuteční tři koncerty českých hudebníků a jeden koncert polských hudebníků a dále proběhnou dvě Literární Café s česko-polskými rezidenty, kteří vedle svého působení v Broumově získají možnost oslovit i posluchače v polském Sokołowsku. Na tyto akce budou vypraveny autobusy, aby měli čeští a polští diváci možnost vzájemně se setkat a seznámit se s kulturním programem v Broumově a v Sokołowsku. Na literárních besedách bude přítomen tlumočník,“ informovala za českou stranu Žaneta Vávrová, ředitelka Vzdělávacího a kulturního centra Broumov.

Česko-polský projekt bude zakončen bilaterálním setkáním, přičemž zástupci polské strany přijedou na pozvání českého partnera do Broumova a naopak, zástupci české strany jsou zváni do Sokołowska za účelem shrnutí projektu a pokračování spolupráce skrze další možné aktivity v rámci své kulturní činnosti v regionu.


 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)