Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Zelený domeček se naplní nostalgií

Pavel Frydrych, foto archiv Klubu sběratelů

Sobota, 27. srpna 2022

Zelený domeček se naplní nostalgií

V Zeleném domečku v Polici nad Metují se otevře výstava historických fotografií pod názvem Zmizelá Police. K vidění budou fotografie staveb dávno zapomenutých a zmizelých. Vernisáž se bude konat 1. září od 18 hodin.

Výstava navazuje na jarní expozici v Zeleném domečku, kde jsme představili Vize Police. Tedy představy a plány, jak se bude město rozvíjet. Co všechno nakonec bylo realizováno a co ne, bylo na posouzení návštěvníků. A že mnohdy si mohli říci: „Díky Bohu, že se tak nestalo.“

Tentokrát se zaměříme na to, co už je pryč a nelze vrátit. Ať už budovy zmizely plánovaně po rozhodnutí majitele, nebo do jejich osudu zasáhla vyšší síla v podobě například požáru…

Část své sbírky historických fotografií představí v Zeleném domečku pan Milan Košťál. A že se bude na co dívat, je jasné. V expozici Zeleného domečku se po mnoha letech objeví zapomenuté nebo polozapomenuté stavby a prostory, které už žijí jen ve vzpomínkách nebo na fotografiích.

Každé město se vyvíjí a mění se i potřeby pro bydlení a život. Proto je občas potřeba obětovat to staré, aby mohlo vzniknout něco nového. A přesně o tom je výstava Zmizelá Police. Už teď můžeme slíbit, že se Zelený domeček naplní nostalgií…

Výstavu pořádá Klub sběratelů Policka ve spolupráci s Muzeem papírových modelů a podporou Města Police nad Metují. Vstupné dobrovolné, výstava bude otevřena do 25. září. Otevřeno podle otevírací doby Muzea papírových modelů.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)