Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Ostatní kultura
  • Živé online prohlídky se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní kopií Turínského plátna
banner

Živé online prohlídky se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní kopií Turínského plátna

Kateřina Ostradecká

Úterý, 18. května 2021

Živé online prohlídky se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní kopií Turínského plátna

Ve dnech 20., 23. a 27. května 2021 v 18:00 se uskuteční živé komentované online prohlídky, které se zaměří na refektář broumovského kláštera s unikátní historickou kopií Turínského plátna.

Prohlídkami bude provázet průvodce Jakub Gruss, který zájemce seznámí s řadou zajímavých informací z historie i současnosti, na které při běžných prohlídkách není dostatečný prostor.

„V březnu a v dubnu jsme díky online prohlídkám zprostředkovali zájemcům virtuální návštěvu klášterní knihovny. Nyní v online prohlídkách pokračujeme a přesouváme se do dalšího krásného interiéru – klášterního refektáře, kde je vystavena historická kopie Turínského plátna. Detailně se tedy zaměříme nejen na tento vzácný artefakt, ale i restaurované obrazy, které v refektáři visí; naučíme se pár základních znaků benediktinské znakové řeči, podíváme se na historii pivovarnictví, zjistíme, co jsou relikviáře, čím se benediktini stravovali nebo proč u jídla museli mlčet,“ popisuje prohlídku Jakub Gruss.

Součástí prohlídky bude také krátký předtočený úvod o historii kláštera a jeho založení benediktinským řádem. Vstupné na prohlídku je 80 Kč, k zakoupení je na webu goout.net: https://goout.net/cs/klaster-broumov/vzmwce/. Po zaplacení vstupného zájemci obdrží odkaz ke sledování prohlídky.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)