Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Rozhovory
  • První dáma oblékne sukně z broumovského brokátu
banner

První dáma oblékne sukně z broumovského brokátu

Michaela Mašková, foto archiv Laiva

Sobota, 27. ledna 2024

První dáma oblékne sukně z broumovského brokátu

Nečekanou návštěvou poctila tento týden první dáma Eva Pavlová statek v Hejtmánkovicích. Na Broumovsko zavítala, aby si zde vybrala z nabídky látek a nechala si ušít sukně značky Laiva, které šijí Lenka Hlaváčková a Ivana Hanušová z odstřihů bavlněného brokátu z broumovské Veby. Zeptali jsme se, jak návštěva první dámy proběhla a jaké látky si vybrala.

Jak se stalo, že se první dáma objevila na statku v Hejtmánkovicích?

První dáma, paní Eva Pavlová, nás měla původně navštívit v prosinci v rámci doprovodného programu během návštěvy prezidenta Petra Pavla na Broumovsku. Tehdy z toho ovšem z osobních důvodů sešlo. Návštěvu našeho statku, respektive značky Laiva, si vybrala z několika možných variant. Vzhledem k tomu, že první návštěvu musela zrušit, slíbila, že přijede jindy. Nečekali jsme ovšem, že to bude takhle rychlé. Ozvali se nám asi před třemi týdny a potvrdili, že paní Pavlová přijede.

 

Proč tedy přijela – protože to slíbila, nebo si přijela vybrat sukni?

Přijela si vybrat sukni. Zároveň si myslíme, že je člověkem, který plní své sliby. Můžete to vidět, že politická kariéra prezidenta, a tím i její, je postavena na tom, že jsou seriózní a snaží se vyplnit, co slíbí.

 

Jak návštěva dopadla? Vybrala si první dáma svoji sukni? Prozradíte nám, jakou si vybrala?

Vybrala. Budeme šít dvě dlouhé a dvě krátké sukně. Z jaké látky ovšem nemůžeme prozradit. Snad jen, že chtěla něco k teniskám a něco slavnostnějšího. Každopádně je třeba zmínit, že má krásnou postavu, vkus a naše sukně na ní budou vypadat skvěle.

 

Víte, k jaké příležitosti sukně použije?

Víme konkrétně, že jednu ze sukní si vezme na oficiální příležitost v Bruselu, druhou pak na ples. Ty další budou na každodenní nošení. Podle všeho dvě delší sukně využije jen jednou, nabídly jsme jí tedy, že je případně může vyměnit za jiné modely. My je určitě zrecyklujeme. Myslíme si také, že to není poslední sukně, kterou pro ni šijeme. Uvidíme, jak se sukně osvědčí a jak se v nich bude cítit.

 

Jak se jí vůbec látky líbily? Myslíte, že znala africký brokát?

Vůbec africký brokát neznala. Materiál se jí moc líbil. Sama říkala, že ne vždy, když se pro ni šijí nějaké modely, narazí na kvalitní materiál. Naštěstí náš materiál je velmi kvalitní a cena je příznivá. První dáma má samozřejmě stejné podmínky, jako všechny ostatní ženy, které si u nás sukni objednají. Neděláme žádné rozdíly.

 

Jak se u vás první dáma cítila?

Po pravdě, zdálo se nám, že přijela trochu unavená. Spojila totiž návštěvu u nás s cestou z Plzně, což je dost daleko. Bylo moc příjemné, že jsme hodně dlouho seděli, povídali si a pili kávu. Bylo to velmi poklidné a bylo vidět, že paní Pavlová během toho načerpala síly ponořit se do výběru látek. Velmi k tomu také přispěla naše kočka, kterou si celou dobu chovala a hladila. Je to taková terapeutická kočka, nechybělo málo a odjela s ní do Prahy…

 

Vy už jste oblékly různé významné zákaznice, vaše sukně se už podívaly na různá místa. Na Pražském hradě však ještě sukni nemáte, nebo ano?

Ano, sukně Laiva už se podívaly na různá místa – například do Tokia a jinam. Oblékají je různé osobnosti, i když nejsou třeba známé. Hodně sukní nosí hudebnice, členky symfonických orchestrů, zpěvačky, herečky, možná se naše sukně nyní objeví na Českém lvovi. Na Pražském hradě to bude první Laiva. Jsme rádi, že Laiva prezentuje Broumovsko v dobrém světle.

 

Jaký z toho máte vy osobně pocit, že sem za vámi přijela první dáma a objednala si sukni?

Setkání bylo velmi přirozené, bez stresu, vůbec jsme nebyly nervózní. První dáma je velmi přátelská a přirozená. Byla moc milá a vlastně celý její tým také.

 

Co to ale udělalo s vámi? Máte radost?

Máme radost. Je to vstup do světa, kde jsme ještě všechny dveře neotevřely… Určitě je ještě spoustu míst, kde by se naše sukně mohly objevit. Je na nás, jak to uchopíme. Nemáme však pocit, že by nám stoupla sláva do hlavy. Na druhou stranu je to pro nás opravdu vzácné, že první dáma naše sukně oblékne.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)