Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Kultura
  • Hudba
  • "Zlatý hlas" James Harries vystoupí dnes večer v Broumově
banner

"Zlatý hlas" James Harries vystoupí dnes večer v Broumově

Kateřina Ostradecká, foto archiv ArtCafé

Středa, 15. května 2024

"Zlatý hlas" James Harries vystoupí dnes večer v Broumově

Nejbližší koncerty ArtCafé nabídnou v Broumově během května vystoupení českých i zahraničních muzikantů. Jako první se ve středu 15. května představí broumovskému publiku britský hudebník žijící v Česku James Harries. Středa 22. května pak bude patřit triu Uhlíř, Bradáč, Jiráň a jejich večeru „Humor v rytmu bossa novy“.

Ve středu 15. května od 19 hodin zazní v sále Kreslírna v broumovském klášteře muzika uznávaného hudebníka z anglického Manchestru Jamese Harriese, který od roku 1990 žije v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě. Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“. James koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu tvořenou vyhledávanými českými hudebníky. V Broumově se představí s kytaristou Matějem Belkem, bubeníkem Davidem Landštofem a baskytaristou Matějem Havlíčkem.

Na konci května – ve středu 22. 5. od 19 hodin – se mohou milovníci Divadla Ypsilon těšit na přesunutý koncert muzikantů Jana Jiráně, Jana Bradáče a Františka Uhlíře. Večer s názvem Humor v rytmu bossa novy, slibuje vedle písní v rytmu bossa novy, rumby či swingu také jemný humor v podobě úsměvného vyprávění příběhů ze života i z cest s Divadlem Ypsilon. Protagonisty večera budou osobnosti, které spojilo Divadlo Ypsilon a láska k jazzové muzice. Jan Jiráň je herec, hudebník, režisér a dramatik a stejně jako vynikající houslista Jan Bradáč také člen legendární Ypsilonky. František Uhlíř je jazzový kontrabasista a skladatel, který hostuje v divadle Ypsilon ve dvou hrách.

Vstupenky na všechny koncerty je možné zakoupit online na smsticket.cz nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Vstupné v předprodeji: 200 Kč, 150 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let.  Vstupné na místě: 250 Kč, 180 Kč pro členy klubu ArtCafé, 100 Kč studenti do 26 let. Rezervace míst na emailu vaclav.matejicek@broumovsko.cz. Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje. Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov. 
 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)