Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Partneři
  • Společnost HOBRA – Školník, s. r. o.
banner

Společnost HOBRA – Školník, s. r. o.

Hobra - Školník

Úterý, 14. března 2023

Společnost HOBRA – Školník, s. r. o.

Broumovská firma HOBRA – Školník s.r.o. navazuje na výrobní tradici závodu od založení v roce 1930. Již od roku 1950 se řadí mezi tradiční výrobce filtračních desek a od roku 1965 rovněž mezi výrobce vysoce kvalitních žáruvzdorných izolačních materiálů.

V rámci uceleného programu pod označením „SPOLEHLIVÁ FILTRACE“ společnost vyrábí a dodává filtrační zařízení jako deskový filtr, filtr pro použití filtračních modulů či filtračních svíček. K těmto zařízením potom vyrábí tradiční médium deskových filtrů, tedy hloubkové filtrační desky HOBRAFILT®, jež jsou klíčovým produktem firmy a které následně doplnily filtrační moduly ORBIFILT® a svíčky CANDEFILT®. V rámci projektu je zároveň nabízeno poradenství a strukturované řešení filtračních požadavků od vstupní vody po konečné zpracování finálních produktů. Mezi zákazníky v této oblasti se řadí firmy v nápojovém, potravinářském, chemickém, farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu.

V oblasti izolačních materiálů sortiment promyšleně řeší izolační problematiku zákazníků v programu „TEPLO A ŽÁR POD KONTROLOU“, v jehož rámci nabízí izolace v rozsahu teplot použití od 300°C do 1600°C. Vedle tradičních desek na bázi minerálních a keramických vláken (např. TIBREX), žárovzdorných papírů a tvarovek TVAROFORM je firma schopna dodat i izolační rohože, šňůry, ale především ucelené komplexní řešení v mnoha odvětvích jako je strojírenství, elektroprůmysl, hutnictví, cihlářství, ve sklárnách a v neposlední řadě při výrobě pecí a kotlů.

V současnosti se firma řadí mezi světově uznávané dodavatele nabízející hloubkovou filtraci a jiná filtrační řešení. Své zákazníky nalézá od severní Ameriky, přes celou Evropu až po Asii. V oblasti žáruvzdorných izolací má firma celoevropský dosah. Aktuálně společnost zaměstnává více než 90 pracovníků.

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)