Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Muzeum Merkur
banner

Muzeum Merkur

Adresa: Tyršova 341, 549 54 Police nad Metují
Tel.:+420 491 541 262
E-mail:museum@merkurtoys.cz

Provozuje: Muzeum stavebnice Merkur
Obec: Police nad Metují

Dovolujeme si Vás pozvat do Muzea stavebnice Merkur, které naleznete v malebném městečku Police nad Metují. Stavebnice Merkur je nerozlučně spjatá s tímto městem, kde se od svého vzniku vyráběla. V minulém roce firma slavila sté výročí od svého založení.

V letošním roce byla zahájena komplexní přestavba expozice Muzea. V probíhající první etapě došlo ke zrenovování recepce podle konceptu architekta Zdeňka Rychtaříka. V budoucnu bude tento moderní, čistý styl použit ve všech prostorách Muzea. Nově je v Muzeu otevřena putovní expozice dřevěných hraček Woody s oblíbenými vláčkodráhami a pro menší děti tu máme připravenou hernu s dřevěnými kostkami. Větší děti jistě potěší dílnička stavebnice Merkur. Připravujeme novou expozici důlní a těžební techniky v zrekonstruovaných sklepních prostorech. Pro příznivce modelové železnice je v Muzeu připravené velké klasické kolejiště Merkur a sbírka vláčků Merkur.

V Muzeu můžeme spatřit repliku čočkostroje postaveného z Merkuru, na kterém profesor Wichterle odlil první hydrogelové kontaktní čočky. Další ukázkou toho, že Merkur není pouze hračka, je robot postavený týmem studentů z Litomyšle, který se svým projektem vyhrál v USA titul mistrů světa v robotice. V Muzeu stavebnice Merkur nalezneme i ikonické stavby jako je např. londýnský Tower Bridge, hrad Karlštejn, vysílač Ještěd. Největším lákadlem však asi zůstává Ocelové město postavené, podle románu Julese Verna, panem stavitelem Jiřím Mládkem.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)