Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Sport
  • Běžkové středy 2022 pokračují

Běžkové středy 2022 pokračují

Redpoint, foto archiv M. Hornychová a Miroslav Holub

Čtvrtek, 3. února 2022

Běžkové středy 2022 pokračují

Netradičně ve čtvrtek 3. února pokračuje středeční seriál závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou pro výkonnostní i rekreační sportovce všech věkových kategorií.

Původně měly Běžkové středy 2022 pokračovat ve středu 2. února v Teplicích nad Metují, ale tam se asi letos nepojede vůbec. Dole nejsou podmínky, a navíc město prodalo skútr a pásová čtyřkolka je na sjezdovce. Náhradním místem konání je polický ledovec Na Slavném, ale kvůli větru je závod přesunut na čtvrtek 3. února. Všechny kategorie pojedou klasicky. Sraz je před 16. hodinou v místě startu nad vysílačem (bílá tečka na mapce). Rozběžiště s cca 6 stopami bude v závětří za lesem. Dorost, ženy a muži pojedou až na Pánův kříž (muži 2x, radši už s čelovkami).

Běžkové středy je seriál závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou pro výkonnostní i rekreační sportovce všech věkových kategorií. První ročník seriálu se uskutečnil v roce 2011, ale odjely se jen dva závody. Všechny závody se odjely až v roce 2012, zato v letech 2013 a 2014 se žádný ze závodů pro absenci sněhu nekonal. V roce 2015 a 2016 se závodilo na náhradních tratích na Bišíku, Karlowě, Jamrozowé Polaně a na teplické sjezdovce. Na sníh bohatý rok 2017 umožnil uspořádání všech závodů, ale v roce 2018 se odjelo vše na náhradních tratích v polské biatlonové aréně na Jamrozowe Polaně. Sněhové podmínky roku 2019 umožnily odjetí všech závodů seriálu. Uvidíme, jak to bude se sněhem letos, sledujte novinky. V případě nepříznivých sněhových podmínek může být místo konání závodu přesunuto nebo se může závod uskutečnit v náhradním termínu. Při nekonání některého závodu, kvůli nedostatku sněhu, se počet započítávaných závodů snižuje. Skol!

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)