Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Sport
  • Kam za lyžováním? Na Janovičky!
banner

Kam za lyžováním? Na Janovičky!

Michaela Plchová, foto archiv Lyž. areál Janovičky

Sobota, 17. prosince 2022

Kam za lyžováním? Na Janovičky!

V sobotu 17. prosince začíná oficiální lyžařská sezóna v Lyžařském areálu Janovičky. 

Pokud už se nemůžete dočkat lyžování, je lyžařský areál v Janovičkách tím nejbližším, kam můžete vyrazit. Tým Lyžařského areálu Janovičky se už od konce listopadu chystá na zahájení lyžařské sezóny a zasněžuje sjezdovky a připravuje vleky. Zimní počasí k zahájení sezóny skvěle nahrává, neboť původně ohlašované oteplení se podle všeho posouvá až na klasickou Štědrodenní oblevu. Podle facebookových stránek Lyžařského areálu Janovičky bude v provozu také vlek pro začátečníky o délce 50 metrů, který je vhodný především pro děti. Jejich cestu vzhůru na sjezdovku usnadní plastové unašeče, na nichž se děti dobře udrží. Areál je v provozu od 9 do 16 hodin, pokladna přímo u vleku.

Ostatní vleky na Broumovsku zatím v provozu nejsou. Poctivě se na sezónu připravují na sjezdovce Kamenec v Teplicích nad Metují. Podle vyjádření starosty Josefa Bitnara se sjezdovka zasněžuje, o víkendu však zatím neotevřou, neboť se obávají náhlého oteplení (podle původní předpovědi počasí). Pokud bude počasí přát, bude teplická sjezdovka připravená pro návštěvníky mezi svátky. 

Polické Nebíčko zatím neotvírá. 

Běžkaři pak mohou vyrazit do stopy buď "na divoko", nebo sledovat aktuální zpravodajství na Kladském pomezí.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)