• Broumov zachránil remízu brankou z penalty v poslední minutě

Broumov zachránil remízu brankou z penalty v poslední minutě

René Herzán

Pondělí, 21. května 2018

Od 4. kola trvá neporazitelnost Slovanu Broumov ve fotbalové 1.A třídě. V sobotu v zápase 26. kola však měl Slovan namále. Remízu však v poslední minutě zachránil brankou z pokutového kopu Miroslav Hečko. Následnou penaltovou loterii Broumov prohrál. Police si odvezla pět branek z Týniště.

1.A třída

TJ Tatran Hostinné - Slovan Broumov 4 : 4 (1 : 1), na penalty 6 : 5

Střelci: 40. Purkert Vojtěch, 67. Jakoubek Martin, 70. Valášek Vojtěch, 73. Vladeka Vojtěch - 36. Svoboda David, 54. Svoboda David, 79. Gago Marek, 90. Hečko Miroslav (PK)

Sestava Broumova: Janouch Jiří, Gago Ondřej (C), Panny David, Němeček Tomáš, Hanzlík Ladislav (84. Kitler Jindřich), Hečko Miroslav, Wilke Ervín, Svoboda David, Schubert Jan (77. Lehotský Jiří), Gago Marek, Michálek Jan

"Dnešní utkání jsme odehrali s kombinovanou sestavou díky zraněním. Domácím jsme darovali dvě branky po našich chybách a ještě deset minut před koncem prohrávali 4:2 a dotáhli to na remízu. Penaltový roztřel je už loterie," uvedl trenér Broumova Jindřich Kitler.

Vedoucí domácího mužstva M. Celar dodal: "Zisk dvou bodů s takhle kvalitním soupeřem v boji o záchranu je moc fajn. Škoda, sahali jsme i po plném počtu. Hráli jsme dobrý zápas, kluci si zaslouží pochvalu za výkon."

SK Týniště nad Orlicí - Spartak Police nad Metují 5 : 0 (1 : 0)

Střelci: 24. Kos Tomáš, 50. Mládek Radek, 59. Horák Martin, 62. Mládek Radek, 65. Horák Martin

Sestava Police: Bouška Tomáš, Rieger Bohuslav, Bergmann Adam, Jandík Marek, Kollert Jiří (C), Hejnyš Milan, Mucha Tomáš, Klapkovský Josef, Žiga Martin (19. Kriegler Ladislav, 73. Hlávka Aleš), Tauc Jiří, Pataki Jan

"První poločas se hrál za mírné převahy domácího celku, který šel, po pěkné brance, do vedení. Ve druhém poločase hrálo už jen jedno mužstvo - domácí, kteří navýšili své vítězství až na 5:0 a mohlo to být i vyšší. Velký podíl na vítězství měl Martin Horák, který z postu stopera vstřelil dvě branky! Zasloužené vítězství nad soupeřem z Police, kterému se dnešní zápas, ale vůbec nepovedl," řekl sekretář domácího týmu Šrajer.

Předseda polického oddílu Karel Klimeš dodsal: "Vinou zranění a omluvenek jsme dnešní utkání odehráli v hodně pozměněné sestavě."

Okresní přebor

Sokol Hejtmánkovice - TJ Velichovky 4:3 (1:1)

Střelci: 23. Kotyza Jan (pen.), 56. Hušek David, 62. Harasevič Václav, 89. Strelec Jan - 33. Runkas Ondřej, 61. Záleský Martin (vl.), 86. Novotný Marek

Jiskra VEBA Machov - Stárkov 1:0 (1:0)

Střelci: 13. Martinec Pavel

Lokomotiva Meziměstí - Sokol Velká Jesenice 4:3 (1:0)

Střelci: 27. Smrček Jakub, 55. Šprinc Petr, 59. Smrček Pavel, 85. Mucha Josef (pen.) - 57. Hadvich Lukáš, 61. Paďour Jan, 90. Slabý Tomáš

Sokol Mezilesí - Velké Poříčí 2:6 (1:4)

Střelci: 8. Škoda Pavel (pen.), 52. Maixner Lukáš - 12. Nguyen Van Son, 17. Svatoš Petr, 23. Vít Michal, 26. Nguyen Van Son, 79. Lelek Miroslav, 82. Nguyen Van Son

AFK Hronov - Dolany 6:2 (2:0)

Střelci: 15. Werner Tomáš, 38. Valtera Jakub, 47. Valtera Jakub, 62. Valtera Jakub, 81. Valtera Jakub, 89. Valtera Jakub - 54. Ameti Ersin, 88. Záliš Vojtěch

Slavoj Teplice nad Metují - Sokol Zábrodí 5:0 (2:0)

Střelci: 18. Lauryn Radek, 22. Fichtner Zdeněk, 55. Kalaš Štefan, 58. Lauryn Radek, 85. Řeháček Tomáš

Červený Kostelec - SK Babí 5:3 (2:0)

Střelci: 22. Svoboda Jakub, 34. Marek Dominik, 67. Svoboda Jakub, 71. Štelzig Sebastian, 77. Veseleňák Daniel - 48. Ducháč Aleš, 73. Hátaš David (pen.), 79. Voborník Aleš

Okresní soutěž - o postup

Jiskra Martínkovice - Sokol Heřmánkovice 2:1 (1:0)

Střelci: 19. Jordán Marek, 69. Kindl Jakub - 87. Pražák Jan (pen.)

Sokol Božanov - Sokol Otovice 2:1 (1:0)

Střelci: 35. Kotrnec Jan, 77. Kotrnec Jan - 83. Salfický Ondřej

Okresní soutěž - o umístění

TJ Rasošky - Sokol Křinice 7:1 (5:0)

Střelci: 1. Růžek Pavel, 10. Růžek Pavel, 15. Růžek Pavel, 26. Klapka Dominik, 36. Matějů Petr (vl.), 76. Holub Pavel, 85. Kvaček Lukáš - 88. Balcar Petr