• Police vyhrála na hřišti posledního Rychnova a dál vládne krajskému přeboru

Police vyhrála na hřišti posledního Rychnova a dál vládne krajskému přeboru

René Herzán

Pondělí, 12. října 2020

Fotbalisté Spartaku Police nad Metují v neděli vyhráli v Rychnově nad Kněžnou 2:0. Zápas s posledním celkem tabulky nebyl jednoduchý. Polici neuznal rozhodčí dvě branky a Klapkovský dokonce neproměnil penaltu. Přesto Police bere tři body a s tříbodovým náskokem dál vede krajský přebor. Zápas 1. A třídy mezi Broumovem a Českou Skalicí byl odložen. A zda se bude hrát příští víkend, tak to asi neví ani "vševědoucí".

Krajský přebor

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - Spartak Police nad Metují 0 : 2 (0 : 1)

Střelci: 6. Ansuma Musa, 93. Matějka Jakub (pokutový kop)

Sestava Police: Vacho Libor, Ansuma Musa (52. Ansorge Jan), Franc Pavel, Rieger Bohuslav, Melichar Jan, Jandík Marek (C), Klapkovský Josef (65. Růžička Pavel), Hauschke Jakub, Kudláček Ladislav, Matějka Jakub, Routek Miroslav

"Jsem rád, že výsledkově se utkání povedlo, poněvadž již několikrát jsme se přesvědčili, jak může být zavádějící postavení mužstev v tabulce. Jinak veškeré úsilí kazí nálada současné doby a přejme si, aby tento blázinec co nejdříve skončil," uvedl po zápase polický předseda oddílu Karel Klimeš.

Předseda rychnovského oddílu Václav Brůžek dodal: "Tabulkový rozdíl mezi prvním a posledním na hřišti zdaleka vidět nebyl. Hosté byli v první půli lepší a zaslouženě vedli 1:0. Ve druhém poločase jsme vystupňovali bojovný výkon a hosté se o tři body strachovali. Odměna za poctivý výkon chybí, ale pokud takové výkony budeme předvádět pravidelně, pak i body přijdou."

1. B třída

Spartak Kosičky - Sokol Hejtmánkovice 3 : 2 (1 : 1)

Střelci: 21. Kotek Michal, 87. Tér Petr, 89. Kotek Michal - 28. Schubert Jan, 59. Franc Jiří

Sestava Hejtmánkovic: Remeš Miroslav, Harasevič Miroslav, Harasevič Václav, Gago Tomáš (C), Hušek Filip, Hušek David (64. Fajstl Miroslav), Růžička Pavel, Růžička Martin, Schubert Jan (73. Korityák Tomáš), Jirman Ondřej, Franc Jiří (88. Čihák Jakub)

"Nejhorší náš výkon podzimu a přesto jsme vyhráli. Hráli jsme 5 minut v prvním poločase a 10 minut v poločase druhém. Hosté si prohru nezasloužili, prostě takový je fotbal," řekl předseda domácího týmu Milan Pražák.

"Dnešní utkání se mi hodnotí rozpačitě. Z pohledu výsledku velké zklamaní, neboť tento zápas jsme měli jednoznačně vyhrát, ale fotbal ukázal, jak umí být krutý. Co se týká předvedené hry, nemám klukům v podstatě co vytknout. Snad jen to proměňování šancí," dodal hrající trenér Hejtmánkovic Míra Harasevič.

Lokomotiva Meziměstí - Sokol Třebeš B 3 : 5 (1 : 3)

Střelci: 26. Sedláček Tomáš, 55. Bureš Pavel (pokutový kop), 64. Smrček Jakub - 10. Jandík Lukáš, 22. Fridrich Pavel, 33. Jandík Lukáš, 5. Vlkanova Filip, 65. Fridrich Pavel

Sestava Meziměstí: Sejkora Jakub, Smrček Pavel, Šnábl Petr (C), Panny David, Borůvka Adam (69. Bárta Petr), Sedláček Tomáš (46. Smrček Jakub), Kubeček Jakub, Mucha Josef, Urban Patrik, Bureš Pavel, Hanzlík Ladislav (87. Šimko Vladislav)

"V deštivém počasí jsme byli první poločas jasně lepším týmem a domácí přehrávali. Ve druhém poločase se domácí dostali do hry, když jsme měli cca patnáctiminutový výpadek. Ale naše pátá branka rozhodla, a proto si vezeme tři body do Třebše," komentoval zápas vedoucí týmu Třebše Petr Kincl.

Okresní přebor

Stárkov - Jiskra Martínkovice 9:1 (5:1)

Střelci: 3. Gois Jakub, 26. Ságner Patrik, 40. Novák Filip, 42. Novák Filip, 45. Gois Jakub, 46. Lokvenc Lukáš, 60. Lokvenc Lukáš, 85. Tóth Martin, 82. Lokvenc Lukáš - 33. Mihálik Lukáš

Sokol Zábrodí - Velké Poříčí B 1:1 (0:0)

Střelci: 69. Koval Ondřej - 73. Mustafa Jewan

Jiskra VEBA Machov - Slavoj Teplice nad Metují 3:1 (3:1)

Střelci: 14. Kubeček Lukáš, 21. Scholz Vojtěch, 44. Sedláček Radek - 38. Kretschmer Dominik

AFK Hronov - SK Babí 0:1 (0:1)

Střelci: 15. Šafránek Štěpán

Spartak Police nad Metují B - Velichovky 2:5 (0:2)

Střelci: 54. Gavelek Vilém, 55. Kiezler Petr - 21. Vít Tomáš, 28. Hanusík Tomáš, 84. Dyrc Petr, 90. Dyrc Petr, 89. Vrátný Lukáš

Červený Kostelec - Sokol Velká Jesenice 7:0 (4:0)

Střelci: 6. Barták Marek, 21. Mudroch Zdeněk, 33. Barták Marek, 34. Kubeček Tomáš, 61. Kubeček Tomáš, 78. Barták Marek, 82. Dlauhoweský Jan

Okresní soutěž

Rasošky - Dolany 1:5 (0:5)

Střelci: 66. Šeda Filip - 10. Sedláček Ondřej, 25. Sedláček Ondřej, 31. Mach Kamil, 34. Sedláček Ondřej, 36. Sedláček Ondřej

Sokol Mezilesí - Sokol Božanov 4:1 (1:0)

Střelci: 15. Škoda Pavel, 56. Sádovský Tomáš, 59. Škoda Jakub, 87. Lanta Zděněk - 49. Kotrnec Jan

Sokol Otovice - Sokol Křinice 2:1 (1:0)

Střelci: 20. Salfický Ondřej, 83. Panchártek Jaroslav - 76. Neuschl Martin

Lokomotiva Meziměstí B - Sokol Heřmánkovice 8:4 (6:2)

Střelci: 5. Bárta Petr, 7. Smrček Jakub, 15. Jirásek Vojtěch, 37. Jirásek Vojtěch, 40. Holman Radek, 42. Smrček Jakub, 63. Smrček Jakub, 88. Krupička Tomáš - 30. Bouška Petr, 34. Nouza Rostislav, 80. Nývlt Zdeněk, 85. Nouza Rostislav