Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Sport
  • Fotbal
  • Polický Marek Jandík je členem velmi výjimečné společnosti
banner

Polický Marek Jandík je členem velmi výjimečné společnosti

René Herzán

Neděle, 15. prosince 2019

Polický Marek Jandík je členem velmi výjimečné společnosti

Markovi Jandíkovi z Police nad Metují se podařilo na podzim díky gólu za polický B tým v Božanově zkompletovat sérii, kterou má asi pět lidí v republice - vstřelený gól v každé soutěži, od té nejnižší až po první ligu. Této společnosti vévodí bývalý český reprezentant Marek Kincl, který dal ještě gól v Lize mistrů i v české reprezentaci.

Marek Jandík toho za svoji fotbalovou kariéru stihl opravdu hodně. Začal hrát 2. ligu v Pardubicích a potom postupně hrál vyšší soutěže za Náchod, Jakubčovice, Vítkovice, opět Náchod a Sokolov. Vrcholem jeho kariéry byly dva roky v ligovém Spartaku Hradec Králové, kde se mu podařilo vstřelit dvě branky. V současné době hraje v Polici nad Metují.

Rozhovor s Markem Jandíkem udělal Otto Tauchman.

Vzpomeneš si na svůj první gól mezi dospělými?

První gól mezi dospělými si úplně nepamatuju. Spíš si pamatuju první start mezi dospělými, což bylo v 17 letech ve druholigových Pardubicích. Ale ten gól tam bude taky, jen v divizním béčku.

Markovi Kinclovi, který díky trefám i v evropských pohárech a za reprezentaci vašemu malému asi pětičlennému klubu vévodí, počítala jeho branky manželka. Kdo to sledoval u tebe?

Góly samotné mi nikdo nepočítal, ale maminka mi udělala krásné výstřižky z novin za celou kariéru, takže si u toho můžu zavzpomínat. Na góly ve všech soutěžích jsem si tak nějak vzpomněl sám, jen mi chybí ještě okresní přebor, ale to ještě doženu.

Ligové branky jsi vstřelil dvě, v jednom zápase, a navíc jako střídající hráč. V nejnižší okresní soutěži v jsi za Božanov dal branku jen jednu, a navíc až v 86. minutě. Znamená to snad, že je ta druhá soutěž náročnější?

Tak jestli je náročnější ta nižší soutěž je těžká otázka, ale spíš není. Pokud ligový hráč nastoupí v divizi, tak tam zapadne a pohlídají ho kluci, kteří chodí do práce. To už musí být opravdu šikula, aby vynikl. Ale i v nejnižších soutěžích jsou kluci, kteří do toho umí kopnout.

Máš některé vstřelené góly v paměti tak, že když zavřeš oči, uvidíš je znovu?

Vstřelené góly jsou určitě ty za Hradec, byl to můj sen trefit se v lize a ten jsem si splnil. Ale nemohu zapomenout na góly ve Vítkovicích, když jsme se zachraňovali. Tam jsem si to taky užíval, když to tam padalo.

S Policí jsi zažil opakovaně postup do vyšší soutěže. Chtěl by sis to ještě zopakovat?

Postup s Policí byl úplně super, parta tady je skvělá. Každý by chtěl zažít postupy, ale spíš, jestli je pro mne nutné hrát zase o soutěž výš. Přece jen věk nezastavím, a když vidím některé mladé kluky v rychlosti, to je, jak kdyby kolem mě jezdili na motorce. Takže bych soutěž (krajský přebor) radši nechal.

A ještě zpátky k Polici. Hrajete dobrý fotbal, umístění v tabulce taky asi přináší do týmu spokojenost a pohodu. Myslíte jako hráči aspoň na pomyslnou bednu v tomhle ročníku?

Začátek soutěže jsme měli luxusní, pak přišel útlum, když jsme doma dostali příděl od Cidliny. Další zápasy nebyly úplně ideální, ale závěr podzimu jsme zase zvládli. Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát s každým, takže můžeme myslet i o bedně. Důležitá bude zimní příprava.

A mohl bys nakonec prozradit, jaký máš ve fotbale ještě cíl?

Cíle ve fotbale jako hráč už nemám, ale trénuju starší přípravku v Polici, tak doufám, že se z nich jednou někdo popere o vyšší soutěže. I když to v českém fotbale není jen o tom, jak je kdo talentovaný.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)