Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Sport
  • Fotbal
  • Tým Káňat vyhrál halový Horňák cup v Trutnově
banner

Tým Káňat vyhrál halový Horňák cup v Trutnově

René Herzán

Středa, 1. ledna 2020

Tým Káňat vyhrál halový Horňák cup v Trutnově

Letos se fotbalový tým Káňat opět zúčastnil turnaje v malé kopané, který se hrál v Trutnově v tzv. Horňáku ve dnech 20. - 22. prosince. Káňata hrála skvěle a i díky toho štěstíčka na turnaji zvítězila.

Dvanáctého ročníku se zúčastnilo 31 týmů z celé republiky, které byly zastoupeny hráči 1. a 2. ligy, divizí, krajským přeborem i futsalistama nejvyšší soutěže v České republice.

"Do turnaje jsme vstoupili v sobotu a čekaly nás těžké zápasy, protože ze skupiny postupoval vždy jen vítěz rovnou do druhého hracího dne. Dále postupují 3 nejlepší z druhého místa a o posledním postupujícím z druhého místa rozhoduje los," uvedl kapitán týmu František Dunovský a pokračoval:

"V sobotu jsme ve skupině skončili na druhém místě za týmem Ládi Švertšála, který nás v posledním zápase skupiny porazil a odsunul na druhé nepostupové místo se ziskem 8 bodů, což nám na postup nestačilo. Muselo se čekat na los, který nám přál a posunul nás do nedělního finále.

V neděli nás čekala skupina smrti, a hned na úvod tým, který nás ve skupině posunul na druhé místo. Říká se, že na jednom turnaji dvakrát jeden tým neporazíš. To se stalo, vyhráli jsme a následně i další dva zápasy za sebou. V posledním zápase skupiny jsme prohráli, ale tato prohra už neměla vliv na náš postup do semifinále, kde nás čekali DuTo kluci z trutnovského A týmu. Po boji jsme je porazili na penalty a zajistili si postup do finále, kde nás čekal prvoligový Svery tým v čele se Zdendou Folprechtem z Fastavu Zlín. Diky týmovému pojetí jsme zápas zvládli, i když jsme prohrávali jedna nula. K obratu zavelel náš gólman Dan Košťál. Jednou se trefil David Hlava a dvakrát Lukáš Hlava, skvěle zápas odehráli David Svoboda, Míša Moravec, Lukáš Khun a Jirka Tošovský. Lukáš a David byli podle mě nejlepší hráči na turnaji. Celý tým hrál skvěle a zaslouží si poděkování za to, jakým způsobem reprezentuje tento výběžek."

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)