Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Nabitý červen na Grosshofu

Jaroslav Beran

Pátek, 28. června 2019

Nabitý červen na Grosshofu

Hned 8. června se konal jeden z nejdůležitějších turnajů měsíce: DTSV – dětská tour severovýchod. Turnaj pro mládež z poloviny Čech, který je sledovaný a podporovaný českou golfovou federací. V poslední době se může zdát, že kdo přijede na tuto tour na Grosshof, zmokne. Jak nás vloni potrápila a trochu zdržela bouřka, letošní turnaj celé dopoledne pršelo. Nejhorší část dne naštěstí "vyfasovali" dorostenci, kadeti a starší žáci, prostě zkušení hráči tour.

Nejmladší kategorie už startovaly v lepších podmínkách a prošly turnajem v suchém oblečení. Celkem na startu bylo 43 hráčů v pěti kategoriích a dobře byli vidět i zástupci Grosshofu. V kategorii kadetů Matyáš Berka obsadil druhé místo a ve starších žácích David Bažout třetí místo. Gratulujeme!

Hned následující víkend, 15. června byl na programu Kloboukový turnaj. Parádní turnaj, který bývá již tradičně dobře obsazený. Startovalo 32 hráčů a hráček a jeden klobouk byl lepší než druhý. Někteří hráči si dokonce vlastnoručně vyrobili klobouky speciálně pro tento golfový match. Kategorii mužů pro sebe "ukořistil" Jiří Myšák, druhý skončil Matyáš Berka  a třetí Radomír Čepek. Mezi ženami byla nejlepší Elena Myšáková před Marcelou Krulichovou a Jaroslavou Neoralovou.

Následující sobotu byl další zajímavý turnaj. Tentokrát přišli se zajímavým nápadem naši noví členové - uvítáme léto turnajem Slunovrat 2019. A protože se jednalo o nultý ročník, narychlo na poslední chvíli, posunuli jsme start o 24 hodin na sobotu 22. června. A tak se v sobotu ve 4 hodiny ráno sešlo v klubovně třináct statečných mužů a jedna žena, aby přesně ve 4:42 hodin s východem slunce startovali do turnaje. Kdo zná kouzlo rána, kdy vychází sluníčko a příroda se probouzí, rozumí. Turnaj nakonec vyhrál mistr klubu Ondra Vedral, druhý Pawel Popiel a třetí Martin Hak. Závěrečná snídaně v klubovně jen potvrdila, že je na Grosshofu další turnaj, který najde své místo v kalendáři.

No a poslední červnovou akcí bude turnaj v sobotu 29. června - Ryder Cup – Grošáci / Poláci. Je to další vzájemné utkání mezi přáteli z Polska a našimi borci z Grosshofu. Jak jsme již informovali v minulosti, je to match po vzoru slavného Ryder Cupu mezi Evropou a USA. Nejlepší hráči obou kontinentů sehrají řadu nádherných zápasů. A stejně tak se stane mezi přáteli z Polska a našimi borci. Minulý rok to byl nádherný a napínavý boj až do poslední rány! Výsledek 1:0 pro Grošáky v rozstřelu! Zůstane pohár v Broumově, nebo pojede za hranice?

Pravidelné středeční a čtvrteční tréninky naší mládeže, nastavené dopoledním docházením žáků prvního ročníku ze základní školy Hradební v rámci akce Se školou na golf na hřiště, krásně rozeznělo dětským švitořením celé hřiště. Prostě řečeno slovy naší a nejen golfové mládeže, červen byl na Grosshofu dost hustý.

Fotografie z Kloboukového turnaje a Slunovratu - archiv GC Grosshof

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)