Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Výzva: Přijďte sázet stromy se spolkem Julinka

-MM-, foto archiv

Úterý, 10. října 2023

Výzva: Přijďte sázet stromy se spolkem Julinka

V sobotu 14. 10. organizuje polický spolek Julinka podzimní výsadbu smíšeného lesa na okraji Police nad Metují. Akce je otevřena všem dobrovolníkům, kteří chtějí podpořit krajinu v CHKO Broumovsko.

Také v letošním roce organizuje polický spolek Julinka několik podzimních sázecích akcí na obnovu krajiny. První z nich se koná v sobotu 14. 10. od 9 hodin v Polici nad Metují na pozemku drobných zemědělců Jany a Josefa Kollertových, v oploceném svahu u cesty do Suchého Dolu (viz mapa). Sázet se budou duby, buky, smrčky a modříny. Všichni, kdo přijedou autem, mohou parkovat nejlépe zde. Manželé Kollertovi zajistí polední občerstvení na místě, nezapomeňte si tedy s sebou vzít misku a lžíci. Spolu s Julinkou akci spoluorganizuje spřátelený spolek Home for Trees.

Po práci by Julinkovští rádi pozvali dobrovolníky na společnou večeři do některé místní restaurace a po ní buď na koncert sboru Police Symphony Orchestra (od 19:30 v polickém Kolárově divadle), anebo do bazénu a sauny v nedaleké Kudowě Zdroji v PL (v tom případě plavky a ručník sebou). 

Všichni, kdo by se sázení chtěli zúčastnit, nechť napíšou Pavlovi Pinkavovi na email: p.pinkava@volny.cz následující informace:  

- pokud dorazíte, v kolik hodin, v jakém počtu a jakým dopravním prostředkem (ideálně pěšky, na kole, veřejnou dopravou, případně spolujízdou, která je organizovaná na FB události Home for Trees),

- zda máte nějaké omezení ohledně oběda, 

- zda zůstanete na večeři,

- zda byste rádi na koncert, nebo do bazénu/sauny,

- zda potřebujete zajistit nocleh ze soboty na neděli.

  

Další sázecí akce se budou konat v Suchém Dole (4. 11.) a ve Vižňově (11. a /nebo 18.11.).  Spolek Julinka děkuje za podporu se sázením na území CHKO Broumovsko.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)