Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Zprávy
  • Broumov má nového starostu

Broumov má nového starostu

Michaela Plchová, foto archiv Broumovská vlna

Čtvrtek, 29. září 2022

Broumov má nového starostu

Novým starostou Broumova se stane Arnold Vodochodský z uskupení Broumovská vlna.

Novým starostou města Broumov se podle předběžné dohody stane Arnold Vodochodský z uskupení Broumovská vlna, který ve volbách získal nejvíce hlasů (711). Místostarostou bude Kamil Slezák z Broumováků, který tuto pozici zastával již v minulém zastupitelstvu a ve volbách získal druhý nejvyšší počet hlasů (660). V zastupitelstvu končí po dvouletém volebním období dosavadní starosta Jaroslav Bitnar (Volba pro Broumov), ve volbách se umístil až na 9. místě (538 preferenčních hlasů).

Jednání o složení nového městského zastupitelstva se zúčastnila čtyři uskupení – Broumovská vlna (6 mandátů), Volba pro Broumov (5 mandátů), Broumováci (4 mandáty) a KDU-ČSL (4 mandáty). Podle zástupců Broumovské vlny probíhala jednání v kultivovaném duchu, spory se však vedly o vznik pozice druhého místostarosty, neboť o post místostarosty měla zájem všechna 3 uskupení – Broumováci, Volba pro Broumov a KDU-ČSL. Ke shodně na vytvoření pozice druhého místostarosty nakonec nedošlo. Do jednání se tedy následně zapojili také ČSSD a Nezávislí, s nimiž nakonec došlo k dohodě o místu radního, jímž bude Ondřej Habart (ČSSD).

Výsledná koalice se tedy skládá z Broumovské vlny, Broumováků a ČSSD a Nezávislých. KDU-ČSL se rozhodla odejít do opozice.

Složení vedení města a rady:

- Starosta Arnold Vodochodský

- Místostarosta Kamil Slezák

Radní:

- Broumovská vlna – 2 (Michal Čepelka, 2. radní v jednání uvnitř uskupení)

- Broumováci – 2 (Šárka Sedláčková, Pavel Trojan)

- “ČSSD a Nezávislí“ – 1 (Ondřej Habart)

 

Zdroj: Broumovská vlna

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)